Ojāra Vācieša 80. dzimšanas dienai veltīts pasākums

Ojāra Vācieša 80. dzimšanas dienas gadā viņa muzejā, Pārdaugavā, O. Vācieša ielā 19, turpinās ikmēneša valodas vakari, kuros ar lasītājiem tiekas dzejnieki, rakstnieki, tulkotāji, atdzejotāji, teātra un literatūras zinātnieki, lai runātu par vārda un valodas nozīmi mākslā un sadzīvē, dažādu kultūru mijiedarbībā. Šogad ciklam ir jauns nosaukums – Ojāra Vācieša dzejas rinda: „Vārds – tas ir svētums, gadsimtu pienests.” Cikla norisi atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

FOTO: Pirmā tikšanās ciklā „Vārds – tas ir svētums, gadsimtu pienests” notiks 30. janvārī plkst. 18.00. Ar dzejnieku JĀNI PETERU sarunāsies Ojāra Vācieša muzeja vadītāja Ieva Ķīse.

Valodas vakaros visa gada garumā plānotas sarunas ar Marinu Kosteņecku, Daci Markus, Ivetu Ratinīku, Ingu Gaili, Annu Rancāni, Ivetu Šimkus, Sergeju Timofejevu, Janīnu Kursīti, Andru Manfeldi, Margitu Gūtmani u.c. Viņus iztaujās Kārlis Vērdiņš, Maira Asare, Vita Mekša, Ieva Ķīse, Jānis Rokpelnis, Dace Rukšāne u.c.

Saruna iecerēta gan par dzejnieka jaunāko grāmatu „Minhauzens un kamikadze” (2012), gan par pretrunīgi vērtēto personību, 20. gadsimta latviešu modernās dzejas aizsācēju dzejnieku Jāni Sudrabkalnu (Jānis Peters uzrakstījis libretu muzikālai izrādei, kas plānota sadarbībā ar Raimondu Paulu un Latvijas Nacionālo teātri), gan par citām Jāņa Petera mūžā un latviešu kultūrā un literatūrā nozīmīgām personībām – Mirdzu Ķempi, Mirdzu Bendrupi u.c.
Un ļoti iespējams, ka runa būs arī par politiku – gan pašreizējām aktualitātēm, gan dzejnieka paša politisko pagātni.

Tuvāka informācija pa tālruni 67619905, 67614015vai e-pastu: vacietis@memorialiemuzeji.lv, kā arī

http://www.vaciesamuzejs.lv

Reklāma
Reklāma

http://www.memorialiemuzeji.lv