Kā rīdzinieki un Rīgas viesi kuģoja un tirgojās viduslaikos - Ģimenes dienā Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā

Svētdien, 13. janvārī, Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā notiks Ģimenes dienas aktivitātes, kas būs veltītas tēmai „Kā rīdzinieki un Rīgas viesi kuģoja un tirgojās viduslaikos”.

Publicitātes foto.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Publicitātes foto.

Ekskursijās plkst. 12.00, 14.00, 16.00 lieli un mazi varēs iepazīt gan seno kuģu veidus, gan uzzināt kā rīdzinieki un Rīgas viesi tirgojās, kā no Rīgas un uz Rīgu kuģoja, ko Rīgā paveica leģendārā Melngalvju brālība, kā lielais koka milzis - Rīgas Lielais Kristaps kļuva par vienu no Rīgas simboliem un daudz ko citu. Rīga jau no 13. gadsimta bija Eiropas attīstībā tik nozīmīgās Hanzas savienības dalībniece.
Pulcēšanās uz ekskursiju muzeja vestibilā.

Visu dienu ikvienam būs iespēja pārbaudīt uzmanību un atjautību, spēlējot „Hanzas spēli” un tādejādi  iejūtoties senā Hanzas tirgotāja vai kuģa puikas lomā, ar viduslaiku kuģu modelīšiem kuģojot pa Baltijas jūru uz dažādām Eiropas ostām, vedot dažādas preces.

Iegūtās emocijas un zināšanas par kuģiem un citām interesantām lietām, būs iespēja nostiprināt, radošajā darbnīcā „Uzzīmē savu kuģi!”.

Ģimenes dienas aktivitāšu apmeklētājiem muzejs dāvā īpaši draudzīgo Ģimenes dienas ieejas maksu: Ls 1,00; pensionāriem, studentiem, skolēniem Ls 0,50.                   

Plašāka informācija: Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja Komunikācijas darba nodaļā; tel.: 67356676.

Ieskaties: www.rigamuz.lv

Reklāma
Reklāma