"Budisma dienas" – festivāls cilvēka potenciāla attīstīšanai

No 1. līdz 9. oktobrim Rīgā un Daugavpilī notiks festivāls „Budisma dienas”, kur interesenti varēs iepazīt Tibetas budismu un uzzināt, kā to pielietot ikdienas dzīvē, darbā un partnerattiecībās.

Publicitātes foto.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Publicitātes foto.

Vēl nesen cilvēki domāja, ka laime ir meklējama naudā. Bet nesenā krīze, dažādas kataklizmas un katra personiskā pieredze rāda, ka nav iespējams atrast galīgo laimi nepastāvīgās parādībās. Taču ir cilvēki, kas meklē laimi iekšpusē – sava prāta pieredzē. „Jebkuras laimes avots ir mūsu prāts,” saka Tibetas budisma skolotājs Lama Ole Nidāls.

„Budisma dienas” Latvijā notiek sesto gadu. Šogad festivāla programma veidota īpaši plaša: pirmo reizi Latvijā notiks divu dienu ilgs lekciju kurss ar Lamu Oli Nidālu, būs Baltijas valstu budisma skolotāju lekcijas, dokumentālās filmas par budisma vēsturi un tā ienākšanu Rietumos un fotogrāfiju izstāde „Laimīgs cilvēks”. Latvijā „Budisma dienas” notiks jau sesto gadu. Pēc festivāla Latvijā Lama Ole Nidāls oktobrī sniegs lekcijas Skandināvijas valstīs, Itālijā, Ungārijā, Čehijā un citur Eiropā.

Dāņu izcelsmes Lama Ole Nidāls ir padarījis Dimanta ceļa budisma metodes pieejamas mūsdienu cilvēkiem, sniedzot tās mūsu dzīvesveidam piemērotā stilā. Viņa dziļās zināšanas un dinamiskais mācīšanas veids ir iedvesmojis tūkstošiem neatkarīgu un atbildīgu cilvēku atklāt savu iekšējo potenciālu, attīstīt mums neatņemami piemītošās kvalitātes, visu iekšējo bagātību, mūsu iekšējos šekspīrus, einšteinus, kirī. Jau vairāk nekā 600 budisma centru vairāk nekā 50 pasaules valstīs ir izveidoti un darbojas, balstoties uz draudzību, ideālismu un brīvprātības principiem. Jau vairāk nekā 30 gadus visā pasaulē (Eiropā, Krievijā, Latīņamerikā, Dienvidamerikā, Austrālijā) notiek starptautiski lekciju kursi Lamas Oles Nidāla vadībā.

 

4. oktobrī, Rīgas Kongresu namā
18:00 – Budisma mākslas izstāde
18:30 – Dokumentālā filma "Budisms mūsdienu pasaulē" (Rež. Henrijs Nilsens, DK)
Filma stāsta par mūsdienu budistu dzīvi, parādīta Tibetas budisma integrācija rietumu cilvēku pasaulē. Cik aktuāli un viegli mūsdienu cilvēka dzīvē pielietojamas senākās pasaules reliģijas patiesības. Par filmas varoņiem kļuva Lamas Oles Nidāla (Dānija) skolnieki. Ar skatītajiem viņi dalās meditācijas pārdzīvojumos un budisma mācības izpētē. Autors neatstāj bez uzmanības nevienu mūsdienu budista dzīves aspektu, piedāvājot iespēju skatītajam ieraudzīt, kādā veidā tā funkcionē.

20:00 – Pjotra Kalačina (PL) lekcija "Meditācija mūsdienu dzīvē"

5. oktobrī, Rīgas Kongresu namā
18:00 – Budisma mākslas izstāde
18:30 – dokumentālā filma "Ole un Hanna Nidāli" (Rež. Aleksandrs Gurjancovs, RU)
Filmas varoņi - Lama Ole Nidāls un viņa sieva Hanna - kļuva par pirmajiem Viņa Svētības 16. Gjalva Karmapas Rangdžung Rigpe Dordžes rietumu skolniekiem. Viņi satika 16. Karmapu 60.-to gadu beigās Nepālā sava medusmēneša laikā. Šī tikšanās pilnībā mainīja viņu dzīvi. Pēc dažiem Himalajos pavadītajiem gadiem, pēc Tibetas jogu karaļa – 16. Karmapas - norādījumiem, Ole un Hanna uzsāka meditāciju centru izveidi visā pasaulē, atverot Rietumiem Vadžrajānas budismu. Ole Nidāls ir unikāla personība, vienīgais, kas 360 dienas gadā pavada ceļojot apkārt pasaulei jau 40 gadus. Viņš pārkāpj robežas, gan ģeogrāfiskās, gan kultūras un psiholoģiskās, atverot uz ārējo labklājību vērstos Rietumu prātus dziļajai Austrumu gudrībai.

20:00 – Mantas Petruškeviča (LV) lekcija "Darbs ar emocijām"

6. oktobrī, Daugavpils Universitātē, 113. aud. (Parādes ielā 1)
19:30 – Danas Kazlauska (LT) lekcija "Budisms ikdienas dzīvē"

7. oktobrī, Daugavpils Universitātē, 113. aud.
19:30 – Danas Kazlauska (LT) lekcija "Mīlestība un partnerattiecības"

Reklāma
Reklāma


8. oktobrī, Pasaules Tirdzniecības centrā "Rīga" (Elizabetes ielā 2)
11:00 – ceļojošā skolotāja lekcija
14:00 – ceļojošā skolotāja lekcija
19:00 – Lamas Oles Nidāla kursa IEVADA lekcija

9. oktobrī, Pasaules Tirdzniecības centrā "Rīga"
11:00 – ceļojošā skolotāja lekcija
14:00 - ceļojošā skolotāja lekcija
18:00 – Lamas Oles Nidāla lekcija

No 1. līdz 9. oktobrim Rīgā, Dzirnavu ielā 67, t/c "Galleria Riga" 1. stāvā Fotogrāfiju izstāde "Laimīgs cilvēks".