Rudens bagātīgais piedāvājums Turaidas muzejrezervātā

Ir klāt rudens un daudziem Latvijas iedzīvotājiem ir tradīcija doties uz dabas dailes apveltīto vietu — Turaidu, lai iepazītu vēstures stāstus un baudītu daudzkrāsaino ainavu, kas paveras no Turaidas pils galvenā torņa skatu laukuma.

Ir klāt rudens un daudziem Latvijas iedzīvotājiem ir tradīcija doties uz dabas dailes apveltīto vietu — Turaidu. Publicitātes foto.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Ir klāt rudens un daudziem Latvijas iedzīvotājiem ir tradīcija doties uz dabas dailes apveltīto vietu — Turaidu. Publicitātes foto.

Turaidas muzejrezervāts oktobrī apmeklētājiem piedāvā vairāk kā 35 ekspozīcijas, kas vēsta par Turaidas vēsturiskā centra tūkstošgades kultūrvēsturisko mantojumu un notikumiem. Apmeklētājiem katru dienu atvērta viduslaiku pils, senā koka baznīca, muižas saimnieciskā centra ēkas — smēde, ratnīca, pirtiņa un citas vēsturiskas celtnes. Baudīt košo lapu birumu vislabāk iespējams, izstaigājot dabas takas, kas savieno Dziesmu dārza paleju ar Dainu kalnu, kur rudens smaržām vējojot, ikviens aicināts apstāties pie Veļu akmens, pieminot savus tuviniekus un izdziedot mīļāko tautasdziesmu.


Šī rudens īpašais Turaidas piedāvājums — apmeklētājiem atvērta atjaunotā muižas pārvaldnieka vecā dzīvojamā māja, kurā iekārtotas ekspozīcijas, kas vēsta par ēkas 200 gadus garo vēsturi un pārvaldnieka dzīvesveidu 19. gadsimta pirmajā pusē, par muižas pārvaldi un darba pienākumiem, pārvaldniekam vadot muižas ikdienas dzīvi. Interjera ekspozīcija rada sajūtas par pārvaldnieka ģimenes klātesamību un sniedz priekšstatu par laukos dzīvojošu vidusšķiras pārstāvju gaumi un tradīcijām.


Turaidas muzejrezervāta piedāvājumu iespējams iepazīt arī zinošu gidu vadībā gan latviešu, krievu, gan arī angļu un vācu valodā. Skolēnu grupas aicinātas uz muzeju ne tikai ekskursijās, bet arī aizraujošās muzeja izglītojošajās programmās. Interaktīvās programmas veidotas tā, lai papildinātu zināšanas par tēmām, kuras tiek apgūtas mācību procesā. Skolēniem iespējams pašiem gatavot māla ķieģeļus programmā „No kā būvēta Turaidas pils?”, iepazīt otras Latvijas pamattautas — lībiešu — kultūras mantojumu programmā „Ko lems līvu likteņzirgs?”, apzināt latviešu garīgās pamatvērtības programmā „Ienāc tautasdziesmu pasaulē!” u.c.. Skolēnu vispieprasītākās  programmas šoruden ir „Ciemos pie Turaidas fogta”, Uzvārdu došana Vidzemē” un orientēšanās spēle „Tūkstošgades stāsts”.

Reklāma
Reklāma

Skolēnu grupas aicinātas uz muzeju ne tikai ekskursijās, bet arī aizraujošās muzeja izglītojošajās programmās.

Oktobrī muzeja apmeklētāju centra pagrabiņā darbojas kafejnīca, teritorijā iespējamas izjādes uz zirga vai pajūgā, savukārt, pils pagalmā var iemēģināt roku šaušanā ar loku. Zelta lapu laikā oktobra divu pirmo nedēļu nogalēs Turaidas pils pagalmā darbosies kalējs, tiks ceptas arī gardas pankūkas, un notiks citas aktivitātes.


2. oktobrī plkst. 15.00 ar skaistām melodijām visus priecēs Siguldas pagasta kultūras nama pūtēju ansamblis diriģenta Jāņa Raslava vadībā. Sagaidīsim zelta rudeni kopā Turaidā!