Jauna grāmata par ne tik patīkamām situācijām bērna dienā – “Mana negantā diena”

Izdevniecība "Latvijas Mediji" laidusi klajā beļģu rakstnieces un psiholoģes Amēlijas Žavo bērnu grāmatu “Mana negantā diena”. Grāmatu tulkojusi Laura Romanovska, ilustrējusi Annika Masona.
Jauna grāmata, ko lasīt kopā ar bērniem!

FOTO: Publicitātes foto

Jauna grāmata, ko lasīt kopā ar bērniem!

„Lielie saka, ka negantie vilki dzīvo tikai pasakās. Tā nav tiesa. Vilki ir arī manā skolā. Tie uzglūn, apsaukā un dara pāri. Vai arī man jākļūst par negantu vilku?“

 

Mazajai Šarlotei ir bail no vilkiem. Arī viņas skolā ir negantie vilki - tie, kas dara pāri citiem. Kādu dienu, lai tikai nekļūtu par pāridarītāju upuri, arī Šarlote kļūst par vilku.

“Mani iedvesmo psiholoģes praksē sastaptās tēmas – emocijas, sēras, pieķeršanās, mobings, digitālo tehnoloģiju lietojums, mūsu iekšējie resursi, limiti… Vai nu praksē, vai no kādas no savām meitām izdzirdu kādu teikumu, kas mani uzrunā, un cenšos tam apkārt izveidot stāstu. Tam man ir īpašs blociņš. Tiklīdz man ir kāds brīvs brīdis, sāku dažādi eksperimentēt ar tekstu,” teic grāmatas autore Amēlija Žavo.

 

Grāmatā ir tematiski vērtīgi parādīts, kā mazi bērni var justies bēdīgi, nomākti un pat fiziski slimi, saskaroties ar negatīvām situācijām skolā un bērnudārzā, pat tad, ja viņi līdz galam neapzinās, kas notiek (piemēram, pāridarītājus redz kā pasaku vilkus).

Reklāma
Reklāma

 

Amēlija Žavo ir praktizējoša bērnu psiholoģe, viņa strādā ar bērniem un pusaudžiem slimnīcā Ljēžā (Beļģija). Savās grāmatās bērniem A. Žavo ar dziļu izpratni un cilvēkmīlestību apskata dažādas sabiedrībā nozīmīgas, ne vienmēr viegli izprotamas tēmas kā, piemēram, savstarpējās attiecības un tehnoloģiju lomu tajās, mobingu skolā, negatīvās emocijas.

 

Māksliniece Annika Masona vairākus gadus darbojusies animācijas jomā, bet nu rada ilustrācijas bērnu grāmatām un dažādiem citiem izdevumiem.