Jauna grāmatu sērija pusaudžiem un viņu vecākiem: Kaulainais detektīvs Blēžagabals Jaukums. Rotaļas ar uguni

Īru rakstnieka Dereka Lendija grāmatas par Kaulaino detektīvu Blēžagabalu Jaukumu (Skulduggery Pleasant) un viņa draudzeni Valkīru Troju, pavisam parastu... nē, drīzāk jau ļoti neparastu trīspadsmitgadīgu meiteni, kļuvušas par bestselleriem gan dzimtajā Īrijā, gan daudzās citās zemēs, turklāt ieguvušas ne tikai lasītāju mīlestību, bet arī vairākas nozīmīgas literārās balvas.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Grāmata pusaudžiem: Kaulainais detektīvs: Blēžgabals JaukumsNu arī latviešu valodā iznākušas jau divas grāmatas – pērn sērijas pirmā grāmata “Kaulainais detektīvs Blēžagabals Jaukums” un tikko “Kaulainais detektīvs Blēžagabals Jaukums. Rotaļas ar uguni”. 


Kad nomirst Stefānijas tēvocis Gordons, slavenais rakstnieks, viņš savu māju un mantu nez kāpēc atstāj trīspadsmit gadus vecajai brāļa meitai. Pieaugušie par to nav pārāk sajūsmināti, bet pašai Stefānijai mantojums ir diezgan vienaldzīgs. Ko gan pusaudze varētu iesākt ar lielu māju un kontu bankā? Bet tad viņa sastopas ar tēvoča Gordona draugiem... un izrādās, ka aiz veiksmīgā rakstnieka tēla slēpusies ārkārtīgi daudzšķautņaina personība. Turklāt tēvoča draugi ir gatavi kļūt arī par Stefānijas draugiem – un viņu starpā pats apburošākais, neapšaubāmi, ir Kaulainais detektīvs Blēžagabals Jaukums. Stefānija uzzina, ka tepat, paralēli parasto cilvēku dzīvei, risinās notikumi, kuros liela loma ir pārdabiskām būtnēm – un arī viņa pati, ja vien vēlas, var kļūt par vienu no tādām. Kopā ar Kaulaino detektīvu Stefānija pamazām iepazīst noslēpumiem bagāto otru pasauli – tā ir vieta, kur piepildās vistrakākie pusaudzes sapņi! Stefānija ir sajūsmā, viņa aizgūtnēm metas jaunajā dzīvē... un ātri vien uzzina, ka te mājo arī briesmīgas būtnes. Lai kļūtu par pilnvērtīgu jaunās pasaules iemītnieci, Stefānija kļūst par cīnītāju Valkīru Troju un kopā ar Blēžagabalu Jaukumu dodas cīņā pret tumšajiem spēkiem. Un jaunajā grāmatā “Kaulainais detektīvs Blēžagabals Jaukums. Rotaļas ar uguni” briesmas draud itin visiem – gan parasto cilvēku pasaulei, gan maģiskajai: no gūsta izbēdzis barons Atriebis un kopā ar vampīru Mijkrēsli un citām tumsas būtnēm gatavojas briesmu darbiem. Un Valkīra kopā ar Blēžagabalu ir gatavi “darīt to pašu, ko vienmēr: atklāt noziegumus un glābt pasauli. Parasti par mata tiesu.”


Asprātīgi dialogi, mūsdienīgas dēkas, seni mitoloģiski tēli mijiedarbojas ar moderniem, rakstnieka fantāzijas radītiem varoņiem – un iznākums ir grāmatas, kas aizrauj visu paaudžu lasītājus. Kāds tētis par D. Lendija grāmatu raksta: “Nolēmu ieskatīties, lai izlemtu, vai tā ir piemērota bērnam. Gribēju izlasīt tikai dažas lappuses, bet grāmata izrādījās tik aizraujoša – ģimenes locekļiem nācās atgādināt, ka esmu nopircis to savai meitai.” 

Reklāma
Reklāma


Pieejama arī e-grāmata.
No angļu valodas tulkojusi Ieva Zālīte.

Ieskaties: www.zvaigzne.lv