Bērni no Bubuļa nebaidās

Bērni visā pasaulē pirms gulētiešanas vēlas dzirdēt stāstu par Bubuli (The Gruffalo) – simpātisku un vienlaikus mazliet briesmīgu radījumu ar oranžām acīm, melnu mēli, ilkņiem kā zobeniem, nagiem kā grābekļiem un lillā dēlēm kažokā. Pieaugušie saka: cik briesmīgi izskatās! – bet bērni no Bubuļa nebaidās. Mazos lasītājus aizrauj jaukais un asprātīgais stāsts par šī radījuma piedzīvojumiem.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

 

Lasītāju iemīļoto, krāšņi ilustrēto grāmatu par Bubuli, kuras pirmais izdevums iznāca ar nosaukumu “Lāčradzis”, pērnā gada nogalē jau atkārtoti izdeva Apgāds Zvaigzne ABC.  Tagad grāmata “Bubulis un Bubulēns” ir iznākusi krietni lielākā formātā, un tajā apvienoti divi stāsti. Pirmajā daļā mazie lasītāji iepazīsies ar mazo pelīti, kura katram, kas to grib apēst, piedraud ar briesmīgo Bubuli. Savukārt grāmatas otrā daļa stāsta par mazo Bubulēnu, kurš grib uzzināt, vai briesmīgā pele tiešām eksistē...

Grāmatiņa “Bubulis un Bubulēns” izdota arī audioversijā.

 

Pasaulē grāmata par Bubuli slavu ieguva pakāpeniski, skolotājiem un bibliotekāriem apmainoties ar informāciju par lieliskajiem varoņiem.

Teksta autore Džūlija Donaldsone stāsta: “Sākumā es rakstīju īsas ludziņas skolām. 1994. gadā izdevēji apjautājās, vai es varot uzrakstīt kaut ko, kas balstītos tautas pasakās. Es atradu stāstu par meiteni, kas dodas pastaigā pa mežu un sastop tīģeri, kurš draud viņu apēst. Meitene nav uz mutes kritusi un atbild: “Esmu šī meža karaliene; ja tu mani apēdīsi, citi zvēri tev atriebsies.” Šajā stāstā ir ietverta pamācība, kā savaldīt par sevi stiprāku uzbrucēju. Es izlēmu meitenes tēlu pārvērst par peli un papildināt uzbrucēju rindas ar vēl dažiem plēsoņām – un tieši tobrīd nodomāju: “Te varētu sanākt jauka bilžu grāmata.” Taču drīz vien apjautu, ka tīģeris man nederēs. Ir vajadzīgs tēls, kura patiesībā mežā nemaz nav. Es sacerēju divrindi: “Kur lapsai prāts, Bubulis taču ir izdomāts!” Vārds “Bubulis” bija tieši tas, kas vajadzīgs.”

Reklāma
Reklāma

 

http://www.youtube.com/watch?v=XzMa_dJGpJ4

 

 

Grāmatas mākslinieks Aksels Šeflers atklāj, ka sākotnēji Bubuli bija uzzīmējis daudz biedējošāku: mazākām actiņām, lielākiem zobiem un ķetnām. Mākslinieks neiebilst, ka viņu identificē ar šo grāmatu un tās varoni.

Par to, kā triumfē drosme un atjautība un to, cik Bubulis patiesībā ir briesmīgs, var uzzināt, lasot grāmatu “Bubulis un Bubulēns”.