Latviešu kulinārais mantojums piecās grāmatās!

Apgāds "Zvaigzne ABC" uzsāk izdot sēriju "Latvijas kulinārais mantojums", kurā apkopota latviešu kulinārijas māksla jau no pagājušā gadsimta sākuma un, kas joprojām ir svarīga arī mūsu kultūras sastāvdaļa.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Kā pirmās šājā sērijā tika izdotas pēc 1905. gada pirmpublicējuma sagatavotā “Praktiskā pavārgrāmata” ar 1745 receptēm un pēc 1904. gada izdevuma sagatavotā “Lauksaimnieču pavārgrāmata”.

Sērijas “Latvijas kulinārais mantojums” jaunākās pavārgrāmatas ir mājturības skolotājas Marijas Feldmanis sarakstītās “Praktiskā veģetārā virtuve” (pēc 1932. g. izdevuma) un “Aukstais galds” (pēc 1938. g. izdevuma), un mājturības praktikantes Emīlijas Ogas grāmata “Veģetārais galds” (pēc 1935. g. izdevuma).


Šodienas lasītājs pārliecināsies, ka jau pagājušajā gadsimtā mūsu senči pievērsa uzmanību gan veselīgai, veģetārai un diētiskai pārtikai, gan ēdiena garnēšanai un galda klāšanai. Līdz ar to senās saimnieču gudrības ir aktuālas un noderīgas arī mūsdienās.

 

Reklāma
Reklāma

Grāmatas bildēs!


Visās sērijas grāmatās tiek saglabāts sulīgais, vecmodīgais valodas stils. Patīkams un noderīgs sīkums – katrā grāmatā ielikta grāmatzīme ar tilpuma un masas attiecībām un senajās pavārgrāmatās minētajām mērvienībām.