"Ja neesi līdzsvarots cilvēks, tad nevari strādāt ar bērniem!" – vecāki sašutumā par šofera rīcību 5. klases ekskursijā

Anonīma māmiņa TV3 raidījumam "Bez Tabu" ziņo, ka nespēj klusēt par notikušo viņas 12 gadus vecās meitas klases ekskursijā, kas notika 30. maijā, pēdējā skolas dienā.
Fiziska vardarbība ir bērna veselībai vai dzīvībai bīstams, apzināts spēka pielietojums.

FOTO: Shutterstock.com

Fiziska vardarbība ir bērna veselībai vai dzīvībai bīstams, apzināts spēka pielietojums.

Ekskursijā brauca divas klases, tāpēc tika īrēts divstāvīgs autobuss. Atpakaļceļā no Cēsu Kosmosa izziņas centra kāda no skolotājām, redzot, kā bērni priecājas par dienas laikā uzņemtajām fotogrāfijām, ierosinājusi bērniem nofotografēties autobusā.

 

Skolēni tam piekrituši un devušies uz autobusa aizmuguri uzņemt fotogrāfiju. Šoferim gan šī ideja nav patikusi, tāpēc viņš strauji uzspiedis pa bremzēm un taisnā ceļā devies ierādīt kārtību autobusā.

Ne vārda nebildis, vīrietis esot izņēmis no biksēm jostu un ar to iesitis vienai no skolniecēm pa kājām.

Sitot otro reizi, šoferis ar jostu trāpījis vēl divām meitenēm – vienai arī pa kājām, taču otrai pa vēderu. Vienai meitenei uz vēdera saglabājās sarkans pleķis. 


Māmiņa zina teikt, ka šoferim ir aptuveni 80 gadu, tomēr arī cienījamais vecums, viņasprāt, neattaisno vīrieša rīcību. Nevēloties iesaistīt skolu, netiek atklāta konkrētā mācību iestāde, kurā bērni mācījās.


“Tas nav pareizi, ka šoferis šādi iet un sit. Ja neesi līdzsvarots cilvēks, tad nevari strādāt ar bērniem,” turpina meitenes mamma. 


Vita Volonte, Bērnu aizsardzības centra pārstāve, atgādina, ka bērnu tiesību aizsardzības likums nosaka arī to, ka bērnu nedrīkst fiziski sodīt. Likuma izpratnē fiziska vardarbība ir bērna veselībai vai dzīvībai bīstams, apzināts spēka pielietojums. 

Reklāma
Reklāma

Uz doto brīdi nav iespējams izslēgt, ka no šofera puses šī ir bijusi fiziska vardarbība.

SIA “Hansabuss Latvija” pasažieru pārvadājumu jomā darbojas kopš 2006. gada un pirmo reizi saskaras ar šāda veida gadījumu. 

 

Vadība komentāru snieguši rakstveidā, apgalvojot, ka pēc notikušā veikta visu “Hansabuss Latvija” autovadītāju instruktāža rīcības modeļiem situācijās, kad pasažieri braukšanas laikā pārvietojas ekskursiju autobusā, tādējādi apdraudot savu dzīvību un veselību straujas transportlīdzekļa bremzēšanas gadījumos. 


“Hansabuss Latvia” atvainojas kā bērniem, tā vecākiem, tā arī pedagogiem, kas bija iesaistīti incidentā vai bija tā aculiecinieki. 


Vita Volonte vēl piebilst, ka “savā ziņā noteikti bija ietekmēti visi bērni, kas atradās ekskursijas autobusā. Šajā gadījumā pieaugušais uzskatāmi nodemonstrēja savu “pārspēku,” kas bērnos varēja raisīt zināmu izbīli, nesapratni.

Konkrētais autobusa šoferis nav atstādināts no darba, taču pagaidām viņš neveic uzdevumus, kas saistīti ar mācību iestāžu pasūtījumiem skolēnu pārvadāšanai.

Saistītie raksti