Tik sīciņš kā divas kopā saliktas plaukstas... NMPD mediķi izglābj mājās priekšlaikus dzimušu bērniņu

Trijos naktī šosejas malā astoņu NMPD mediķu komanda, ārsta speciālista un dienesta Specializētās medicīnas centra brigādes ieskaitot, sniedza palīdzību priekšlaikus dzimušam bērniņam un viņa māmiņai, vēstīts Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Facebook lapā.
Katra nākamā minūte, katra vibrācija un sīkākā temperatūras svārstība bērniņam, kurš bija tik sīciņš kā divas kopā saliktas plaukstas, varēja būt liktenīga.

FOTO: Ekrānuzņēmums

Katra nākamā minūte, katra vibrācija un sīkākā temperatūras svārstība bērniņam, kurš bija tik sīciņš kā divas kopā saliktas plaukstas, varēja būt liktenīga.

Neizmērojams paldies un pateicība NMPD un citiem mediķiem, kuri bija šajā izsaukumā, no vecāku organizācijas “Mammamuntetiem.lv”! Jūs darāt tik ļoti svētīgu darbu!

 

Ieraksts no Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Facebook lapas:

 

"Tas, ko citi neredz.
Ceļš tālo gaismu apspīdēts kā spogulis. Tieši tik pamatīgi tajā naktī piesala. Autobraucēju nebija daudz, taču tie, kuriem trijos naktī arī bija kaut kur jādodas,  iespējams prātoja, kādēļ šosejas malā, bākugunīm mirgojot, rindā sastājušies dienesta mediķu trīs operatīvie auto? Nekas neliecināja, ka būtu noticis kas nopietns – ne ceļu satiksmes negadījums, ne kas cits nelāgs, ko garāmbraucējs varētu pamanīt…


Taču tobrīd šosejas malā astoņu NMPD mediķu komanda, ārsta speciālista un dienesta Specializētās medicīnas centra brigādes ieskaitot, sniedza palīdzību priekšlaikus dzimušam bērniņam un viņa māmiņai. 

 

Sievietei dzemdības sākās strauji un krietni vien pirms noteiktā laika. 

Mazulis, māmiņai esot vien sestajā grūtniecības mēnesī, piedzima divas minūtes pēc tam, kad mūsu pirmā mediķu brigāde iesteidzās dzīvoklī. Bērns elpoja, taču tik pāragri dzimuša mazuļa dzīvība ir trausla. 

Katra nākamā minūte, katra vibrācija un sīkākā temperatūras svārstība bērniņam, kurš bija tik sīciņš kā divas kopā saliktas plaukstas, varēja būt liktenīga. 

Reklāma
Reklāma

Tieši tāpēc šosejas malā stāvēja trīs NMPD automašīnas – gan 511. brigāde, kas ieradās notikuma vietā pirmā un mājās pieņēma dzemdības, gan 191. ārsta- speciālista brigāde, kas traucās palīgā pa bīstami ledaino ceļu vairākus desmitus kilometrus. Tāpat – NMPD Specializētās medicīnas centra neonatalogu brigāde, kas ir viens no dienesta īpašajiem resursiem un jebkurā diennakts laikā steidz glābt tikko dzimušus mazuļus un pārved viņus uz specializētajām jaundzimušo nodaļām Rīgā. 

 

Ar šo brigādi izsaukumos dodas NMPD ārsti neonatalogi, kā arī neonataloģijas māsas, kuras ikdienā strādā ar priekšlaikus dzimušiem zīdainīšiem. Šīs mūsu automašīnas ir īpaši aprīkotas un pielāgotas, lai jaundzimušajam nodrošinātu pašu svarīgāko – izdzīvot līdz brīdim, kamēr viņš nonāk slimnīcā. Inkubators ar plaušu mākslīgo ventilāciju, hipotermijas iekārta ķermeņa temperatūras samazināšanai, encefalogrāfs, kas palīdz mūsu mediķiem analizēt galvas smadzeņu darbību transportēšanas laikā – viss nepieciešamais mūsu vismazāko pacientu veselības stāvokļa uzraudzībai un dzīvības uzturēšanai. 


#GlābjotDzīvības mēs darīsim visu iespējamo un neiespējamo. 
Paldies par darbu NMPD mediķiem, kuri bija klāt šajā izsaukumā, paldies mūsu Operatīvās vadības centra jeb ārkārtas tālruņa 113 darbiniekiem, arī NMPD Specializētās medicīnas centra dispečeriem, kas konsultēja un koordinēja palīdzības sniegšanu šajā notikumā.  Veselību māmiņai un mazulim! Turam īkšķus un ticam, ka viss būs labi! 

Saistītie raksti