Pedagogu trūkuma dēļ Rīgā varētu būt problēmas atvērt 48 bērnudārzu grupas

Lielākās problēmas ir Rīgas 66. pirmsskolas izglītības iestādē, kur varētu neatvērt sešas grupas. Rīgas 244. pirmsskolas izglītības iestādē varētu neatvērt piecas, bet bērnudārzā "Ozoliņš" – sešas grupas. Citos bērnudārzos ir problēmas atvērt vienu vai divas grupas.
Rīgā pašlaik ir 150 pedagogu vakances skolās un 70 vakances bērnudārzos.

FOTO: Shutterstock.com

Rīgā pašlaik ir 150 pedagogu vakances skolās un 70 vakances bērnudārzos.

Rīgas domē norāda, ka tiks turpināts meklēt darbiniekus, un, tiklīdz tos atradīs, bērni tiks uzņemti arī mācību gada laikā.

 

Šajā mācību gadā arī sadarbībā ar Latvijas Universitāti ir sākta pašvaldības iniciēta aktivitāte Rīgas pirmsskolas izglītības iestāžu pirmsskolas skolotāju palīgiem, kuri vēlas turpināt karjeru skolotāja amatā. Ar pašvaldības finansiālu atbalstu skolotāju palīgi iegūs pirmā līmeņa augstāko profesionālo izglītību studiju programmā "Pirmsskolas skolotājs".

 

Reklāma
Reklāma

Pirmajā apmācību kursā ir pieteikušies 90 topošie pirmsskolas skolotāji, un tas esot būtisks solis cilvēkresursu papildinājumam.

 

Kā ziņots, kopumā Rīgas skolās strādā ap 5600 pedagogu, bet pirmsskolas izglītības iestādēs – aptuveni 2400. Rīgā pašlaik ir 150 pedagogu vakances skolās un 70 vakances bērnudārzos.

Saistītie raksti