Epidemiologs: Neredzam, ka epidemioloģiskā situācija izglītības iestādes būtu kritiska

Lai gan Covid-19 izplatība izglītības iestādēs ir dažāda, patlaban netiek novērots, ka situācija tajās kopumā būtu kritiska, žurnālistiem sacīja Slimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.
Atkal mācības no mājām.

FOTO: Shutterstock.com

Atkal mācības no mājām.

Pagājušajā nedēļā apmēram četrās no 100 pārbaudītajām klasēm tika atklāti Covid-19 gadījumi, kas, pēc Perevoščikova paustā, aizvien ir ievērojami mazāk nekā oktobra beigās, iepriekšējā Covid-19 saslimstības pieauguma laikā. "Mēs dotajā brīdī nere-dzam, ka situācija izglītības iestādēs būtu kritiska. Protams, atsevišķas iestādes varētu būt vairāk skartas, bet citas mazāk," piebilda epidemiologs.

Ņemot vērā šo apsvērumu, noteikt kādus papildu drošības pasākumus visās izglītības iestādēs, epidemiologa ieskatā, nebūtu pareizi.Pēc Perevoščikova sniegtās informācijas, patlaban saslimstības pieaugums tiek novērots visās vecuma grupās un augstākais šis rādītājs ir tieši Rīgā un Vidzemē. Apmēram 10% atklāto Covid-19 gadījumu esot konstatēti izglītības iestāžu skrīningos.


Gada pirmajās divās nedēļās augstākā saslimstība ar Covid-19 bijusi tieši vecuma grupā no 10 līdz 19 gadiem, otrā augstākā - vecuma grupā no 20 līdz 29 gadiem, savukārt trešā - no 30 līdz 39 gadiem.
 

Tikmēr Ogres novadā Covid-19 dēļ karantīna noteikta 87 klasēm, informē Ogres novada pašvaldības pārstāvis Nikolajs Sapožņikovs.  Visvairāk saslimušo ir no 4. līdz 12.klasei, tādēļ izglītības iestāde pašvaldībā ir saskaņojusi attālinātas mācības 4.-12.klašu skolēniem no 18.janvāra līdz 31.janvārim.
 

Reklāma
Reklāma

Arī divās Liepājas vidusskolās skolēni mācīsies attālināti jau no 18.janvāra. Pašlaik saslimšana ar Covid-19 konstatēta 45 skolēniem, karantīna noteikta 32 klašu 783 skolēniem. Lai mazinātu vīrusa izplatību, divās izglītības iestādēs no rītdienas, 18.janvāra, tiek noteikts attālināto mācību režīms - visām klasēm Liepājas Raiņa 6. vidusskolā līdz 25.janvārim, 24.janvārī visi skolēni veic siekalu testus. Savukārt Liepājas 7.vidusskolas 5.-12.klašu skolēni attālināti mācīsies līdz 24.janvārim. Izglītības pārvalde aicina skolēnus un vecākus sekot aktuālajai informācijai izglītības izglītības iestādes saziņas kanālos - klašu "WhatsApp" grupās, E-klasē, skolas mājaslapā. Jau no šodienas Liepājas 7.vidusskolā notiek attālinātās mācības 25 klasēm. Izglītības pārvades pārstāve uzsver, ka karantīnā esošie skolēni nedrīkst apmeklēt arī interešu izglītības nodarbības.

 

Jau vēstīts, ka saslimšanas ar Covid-19 dēļ Daugavpilī karantīna noteikta visiem skolēniem no 59 klasēm.