Situācija Latvijas skolās: vai vakcinētam skolēnam-kontaktpersonai jāmācās attālināti?

Arvien vairāk ar Covid-19 inficējas pedagogi un skolēni – šobrīd saslimšanas gadījumi atklāti jau 286 mācību iestādēs, informē Izglītības kvalitātes valsts dienestā (IKVD). Iknedēļas skolu skrīningā kopumā šobrīd atklāti 393 saslimšanas gadījumi. Reizēm attālināti nākas mācīties arī potētiem skolēniem – gan tāpēc, ka skolas ne vienmēr spēj nodrošināt daļēji attālinātās mācības, gan tāpēc, ka slimo arī vakcinētie.
Šonedēļ vismaz viena klase attālināti mācās vairāk nekā trešdaļā skolu.

FOTO: Shutterstock.com

Šonedēļ vismaz viena klase attālināti mācās vairāk nekā trešdaļā skolu.

Pieaugot saslimstībai valstī, vīruss Covid-19 strauji izplatās arī izglītības iestādēs. Šonedēļ vismaz viena klase attālināti mācās vairāk nekā trešdaļā skolu. Kopumā tās ir 286 izglītības iestādes, kas ir teju par simtu vairāk nekā pagājušajā nedēļā. Šīs nedēļas testēšanā arvien jauni gadījumi atklāti arī Ādažu vidusskolā, kur jau šobrīd attālināti mācās vairākas klases, taču gala rezultātus gaida vēl četras.

 

"Ir diezgan sarežģīti, es teikšu tā. Šodien esmu uz robežas. Runāšu ar kolēģiem, ar pašvaldībām. Ja mums 15 klases aiziet pretepidēmijas pasākumos, tad esmu uz robežas.

Esmu gatavs pieņemt lēmumu visam vidusskolas korpusam aiziet uz attālinātām mācībām," atzina skolas direktors Česlavs Batņa. 

 

Situācija ir diezgan skaudra. Batņa skaidroja, ka pēdējās nedēļās slimo ne tikai nevakcinētie, bet arī skolēni un pedagogi, kuriem ir derīgi Covid-19 sertifikāti. Līdz ar to ne vienmēr potētie bērni var turpināt mācības klātienē. Šodien Ādažu vidusskolā direktors lūdzis testēties un uz skolu nenākt arī vakcinētos bērnus, kuri atzīti par kontaktpersonām.

 

Arī Rīgas Juglas vidusskolā attālināti mācījušies gan potētie, gan nepotētie bērni. Ministru kabineta (MK) noteikumi paredz, ka, ja vakcinēts skolēns atzīts par kontaktpersonu, viņam septiņu dienu laikā jāveic Covid-19 tests, stāstīja direktore Helēna Vilkosta.

Reklāma
Reklāma

 

SPKC skaidroja, ka noteikumi tiešām neprasa vakcinētam skolēnam mācīties attālināti, ja viņš noteikts par kontaktpersonu un gaida testa rezultātus.

Tomēr ir gadījumi, kad skolas lemj par attālinātām mācībām visiem, jo daudzviet ir sarežģīti nodrošināt daļēji attālināto mācību procesu. Daudzām skolām nav piemērota tehniskā aprīkojuma, kā arī cilvēkresursu. Jo, piemēram, ja arī pedagogam jāstrādā attālināti, bērniem klātienē ir jāpiesaista cita atbalsta persona. Turklāt, kā apliecina skolās, vakcinācija tiešām negarantē, ka cilvēks nebūs inficēts. 

 

"Vakcinētais skolēns – te drīzāk būtu saruna ar skolu. Ir jāskatās katra individuālā situācija. Ir reizēm situācijas, kad varbūt karantīnā ir vairāki skolotāji un tā dēļ nevar nodrošināt klātienes mācības. Tā ir bijis arī iepriekšējā sezonā atsevišķos gadījumos," skaidroja SPKC pārstāve Ilze Arāja.

 

Visu rakstu lasiet www.lsm.lv