Vakcinācijas fakta apliecinājuma lietotne būs gatava lietošanai jūnija vidū

Tiek prognozēts, ka digitālā lietotne "Covid-19 Verify" vakcinācijas pret Covid-19 fakta apliecināšanai būs pieejama no 15.jūnija, žurnālistiem pavēstīja Veselības ministrijas (VM) Vides veselības nodaļas vadītāja Jana Feldmane.
Foto: ROBIN UTRECHT/SIPA

FOTO: Ilustratīvs foto

Foto: ROBIN UTRECHT/SIPA

Plašāku informāciju, kā preses konferencē norādīja Valsts kancelejas pārstāve Egita Diure, plānots sniegt VM preses brīfingā 2.jūnijā.

Vaicāta par pašreizējiem VM plāniem sakarā ar Jāņiem, Feldmane norādīja, ka pašreizējie izņēmumi vakcinētajām personām tiek ieviesti "pārejas periodā, kamēr sabiedrībai kopumā ir jāievēro drošības pasākumi un kamēr nav panākta tāda Covid-19 infekcijas samazināšanās, kad mums vairs nav nepieciešami nekādi drošības pasākumi". Proti, līdztekus atvieglojumu ieviešanai vakcinētajām personām tiekot domāts arī par kopējo drošības pasākumu mīkstināšanu, vadoties pēc epidemioloģiskās situācijas.

 

Tāpat ministrijas pārstāve skaidroja, ka jau tagad redzams, ka organizācijās, kur ir plaša darbinieku vakcinācijas aptvere, Covid-19 saslimšanas gadījumu skaits strauji samazinās. Arī Pasaules Veselības organizācija ir ziņojusi, ka, savstarpēji satiekoties, vakcinētām personām epidemioloģiskais risks ir zems.

Tādējādi, vadoties pēc šādiem aspektiem, VM virzās uz pakāpenisku atvieglojumu ieviešanu vakcinētajām un pārslimojušajām personām.

Attiecībā pret līdz šim ieviestajiem atvieglojumiem vakcinētajiem un pārslimojušajiem, Feldmane atgādināja, ka to vidū ir arī iespējas neveikt rutīnas skrīningus un neievērot pašizolāciju. Vienlaikus no 1.jūnija vakcinētie pakalpojumu sniedzēji, nodrošinot pakalpojumus atsevišķā telpā, varēs atsākt darbu.

Reklāma
Reklāma

 

No otrdienas, 1.jūnija, kosmetologi un kosmētiķi varēs sniegt pakalpojumus, uzrādot vakcinācijas pret Covid-19 sertifikātu, pirmdien preses konferencē informēja Feldmane.

VM pārstāve atzina, ka no otrdienas pakalpojumu sniedzējiem būs iespējams iegūt digitālo Covid-19 sertifikātu, par ko ir atbildīgs Nacionālais veselības dienests (NVD).

Informācija NVD mājaslapā liecina, ka Latvijā digitālā Covid-19 sertifikāta tīmekļvietnes darbība tiks sākta 1.jūnijā. Plānots, ka tā nodrošinās personām piekļuvi saviem digitālajiem sertifikātiem, kā arī nodrošinās iespēju verificēt jeb pārbaudīt uzrādīto digitālo Covid-19 sertifikātu QR kodus.