No 2022. gada tiks mainīta ģimenes valsts pabalsta piešķiršanas kārtība un apmērs

No 2022.gada tiks mainīta ģimenes valsts pabalsta piešķiršanas kārtība un apmērs. Pabalsta apmērs turpmāk būs atkarīgs no audzināmo bērnu skaita, un tas neparedzēs izmaksāt piemaksu pie ģimenes valsts pabalsta.
No 2022. gada tiks mainīta ģimenes valsts pabalsta piešķiršanas kārtība un apmērs

FOTO: Shutterstock.com

To nosaka trešdien, 24. martā, valdības sēdē pieņemtais Labklājības ministrijas sagatavotais likumprojekts “Grozījumi Valsts sociālo pabalstu likumā””. 

Likumprojekts paredz, ka no 2022.gada 1.janvāra par apgādībā esošu vienu bērnu  no gada līdz 20 gadu vecumam ĢVP būs 25  eiro, par diviem bērniem līdz 20 gadu vecumam 100 eiro mēnesī (50 eiro par katru bērnu), par trijiem bērniem līdz 20 gadu vecumam 225 eiro mēnesī (75 eiro par katru bērnu). Par četriem un vairāk bērniem līdz 20 gadu vecumam ĢVP būs 100 eiro mēnesī par katru bērnu.
 

Piemēram, ja vecāki audzina trīs bērnus, tad viņi saņems ĢVP 225 eiro apmērā. Pie pašlaik spēkā esošās ĢVP sistēmas viņi saņem 134.28 eiro. Tas nozīmē, ka jaunajā ĢVP sistēmā, ģimenei, kurā aug trīs bērni, ienākumi palielināsies par 90.72 eiro, kas ir būtisks palielinājums un atbalsts ģimenēm ar bērniem.


Ģimenes valsts pabalsts, kas ieviests jau 1992.gadā, šobrīd ir vienīgais universālais pabalsts, kuru regulāri saņem visas ģimenes ar bērniem Latvijā (atbilstoši noteiktajam bērnu vecumam, piesakoties pabalsta saņemšanai).
 

Reklāma
Reklāma

Par grozījumiem vēl jānobalso Saeimai.