VIDEO: Latgales mežā manīta sarkana čūska! Zoologi izbrīnā: kaut kas tāds redzēts pirmo reizi

Lielu ievērību internetā izpelnījies Elmāra Mizovska uzfilmētais video, kurā kādā Latgales mežā redzama lodājam čūska spilgtā kaparsarkanā krāsā. Pats video autors vēl nav atklājis, kurā mežā nofilmējis reto īpatni, bet Latvijas zoologi nespēj brīnīties – kaut kas tāds Latvijā redzēts pirmo reizi!

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Viens no pieredzējušākajiem Latvijas dabas pētniekiem, zoologs Vilnis Skuja Jauns.lv neslēpa savu pārsteigumu par dīvaino čūsku: “Domāju, ka tas ir zalktis. Vai nu izmucis no kādas eksotisko dzīvnieku kolekcijas, vai arī nokrāsots. Šādā krāsā viņu, piemēram, ar krāsas baloniņu, ar kuru mežā marķē kokus, varēja nokrāsot kāds mežstrādnieks”.

Savukārt Latgales zooloģiskā dārza vadītājs Mihails Pupiņš izteica šādu versiju: “Viens no variantiem varētu būt, ka tas ir mūsu pašu zalktis, bet ļoti netipiskā krāsā, tādu redzu pirmo reizi. Teorētiski varētu būt, bet Latvijā čūska šādā krāsā nav redzēta. Tāpat čūsku dabā varētu būt palaidis kāds eksotisko dzīvnieku kolekcionārs vai turētājs – nopircis kaut kur Vācijā šādu čūsku, un tagad viņam tā apnikusi”.

Toties rāpuļu un abinieku pētnieks, Latvijas “čūsku speciālists” Dr. biol. Andris Čeirāns Jauns.lv pauda: “Čūskai krāsa ir ļoti neparasta, un video ir sliktas kvalitātes. Tā kā neizslēdzu iespēju, ka tas varētu būt “feiks” (viltus ziņa). Pēc šī video nevaru pateikt, kas tā ir par čūsku, bet odze tā noteikti nav. Varbūt kāda ārzemju…? Viņas krāsojums ir ļoti nedabisks, vienveidīgs, spilgts. Nekad neko tādu neesmu redzējis! Ļoti eksotiska, īpatnēja forma, kas Latvijā nevarētu dzīvot”. 

Čeirāns teica, ka viņa kolēģa Skujas izteiktā versija, ka čūska, iespējams, speciāli nokrāsota, varētu atbilst patiesībai.

Tikmēr “Facebook” lietotāji dalās savās versijās par sarkano čūsku. Vairums gan uzskata, ka tā nav indīga – tas ir vai nu zalktis vai glodene?

IZLASI ARĪ: Cik indīgas ir Latvijas čūskas un kā rīkoties, ja tās iekož bērnam?

Tikmēr “Facebook” lietotāji dalās savās versijās par sarkano čūsku. Vairums gan uzskata, ka tā nav indīga – tas ir vai nu zalktis vai glodene?

Baiba Barkāne: “Glodenei pavisam citāds siluets, šī pilnīgi noteikti ir čūska, visticamāk, ar netipisku pigmentāciju. Varētu būt eritrisms (Erythrism) - netipisks sarkanā pigmenta pārsvars kādā no Latvijā sastopamā trio (zalktis, odze, gludenā čūska). Google saka - rets gadījums.”

Sintija Liekmane: “Dīvaina čūska pirmo reizi redzu”.

Reklāma
Reklāma

sarkans zalktis
Liene Saktiņa: “Šito vismaz viegli ieraudzīt. Esmu redzējusi bronzīgākā/zeltainā krāsā, gandrīz virsū uzkāpjot starp lapām un saulītē”.

Gunita Štībele: “Purva odze, kuras krāsa pielāgojas videi”.

Tatjana Kamerāde: “Varbūt tā ir kaparčūska? Vīrs stāsta, ka viņa vectēvs par tādām stāstījis”.

Māris Brokāns: “Meža veči nopūtuši ar krāsu - 100%”.

Nauris Strautiņš: “Izskatās pēc kukurūzas čūskas”.

 

Avots: Jauns.lv