Prognozes par silto pavasari strauji mainījušās - pat maijā joprojām iespējams sniegs
Ceturtdien Latvijā plosīsies stiprs vējš, nedēļas nogalē vēlreiz ieplūdīs auksts gaiss no Arktikas, un vēss laiks tagad tiek prognozēts līdz maijam, liecina meteoroloģiskā informācija.
Lai gan iepriekš prognozes vēstīja par siltu pavasari, jo tika gaidīts, ka sinoptiskā situācija pēc ziemas strauji nemainīsies un Eiropas ziemeļos saglabāsies cikloni, tagad ir skaidrs, ka cirkulācija atmosfērā ir mainījusies. Eiropas ziemeļrietumos ciklonu vietā gaidāmi anticikloni, kas Baltijas valstīm nesīs vēsu gaisu no ziemeļiem.
Caurmērā vēss laiks var saglabāties arī maijā, kad brīžiem joprojām iespējams sniegs un dažu grādu sals naktīs.
Šīs nedēļas vidū ciklons no Norvēģu jūras strauji virzīsies uz dienvidaustrumiem un pieņemsies spēkā. Tā ietekmē Latvijā naktī uz ceturtdienu pastiprināsies rietumu vējš, dienā gaidāms spēcīgs rietumu, ziemeļrietumu vējš. Vēja ātrums brāzmās daudzviet valstī var sasniegt 22-27 metrus sekundē. Vidzemē, Latgalē un Zemgalē iespējami būtiski vēja postījumi.
Tuvākajās nedēļās gaisa temperatūra naktīs daudzviet valstī pazemināsies līdz -1..-6 grādiem un maksimālā temperatūra dienas laikā dažkārt nepārsniegs +10 grādus; siltākajās pēcpusdienās termometra stabiņš pakāpsies līdz +13..+18 grādiem. Bieži spīdēs saule, reizēm gaidāms lietus, sniegs un krusa.
Laika prognoze šodienai
Otrdien Latvijā būs pārsvarā mākoņains laiks, brīžiem snigs un
putinās, vietām gaidāma arī krusa un neliels lietus, prognozē
sinoptiķi. Vietām Vidzemē snigs stipri, Vidzemes augstienē var
izveidoties līdz pat desmit centimetriem bieza sniega sega.
Rietumu, ziemeļrietumu vēja ātrums brāzmās sasniegs 13-18 metrus sekundē, piekrastē gaidāmas brāzmas līdz 22 metriem sekundē.
Gaisa temperatūra būs 0..+5 grādi.
Rīgā gaidāmi nokrišņi, pārsvarā slapjš sniegs. Rietumu, ziemeļrietumu vējš brāzmās pastiprināsies līdz 18 metriem sekundē un gaisa temperatūra nepārsniegs +5 grādus.
Laikapstākļus nosaka ciklons ar centru Somu līcī. Atmosfēras spiediens Latvijā 750-755 dzīvsudraba staba milimetri jūras līmenī.