No šodienas plkst. 9.00 televīzijā sāk pārraidīt mācību saturu 1.-6.klašu skolēniem

No šodienas, 6.aprīļa, plkst.9 sāks darboties Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) organizētais televīzijas kanāls "Tava klase", kas pārraidīs skolēnu attālinātajām mācībām paredzētu bezmaksas saturu, informē ministrijā.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

No šodienas televīzijas kanālos "ReTV" un "Sportacentrs.com" pārraidīs 1.-6.klašu skolēniem paredzētu saturu. Foto: Annie Spratt, Unsplash.com

No šodienas televīzijas kanālos "ReTV" un "Sportacentrs.com" pārraidīs 1.-6.klašu skolēniem paredzētu saturu, bet no 14.aprīļa - skolēniem, kas mācās 5. un 6.klasē. Iespējams, vēlāk saturs taps arī 9. līdz 12.klašu skolēniem.

Šodien, kanāla "Tava klase" atklāšanas dienā, dziedāšanas nodarbībā piedalīsies grupas "Prāta vētra" solists Renārs Kaupers.

IZM sola no 9.aprīļa vietnē "tavaklase.lv" nodrošināt kanālu tiešraides un arhīvu, kā arī plānoto stundu sarakstu un nākamo nedēļu mācību tēmu aprakstus.

Izglītības ministre Ilga Šuplinska (JKP) cer, ka kanāla "Tava klase" ieviešana ļaus jaunāko klašu skolēniem radīt klātbūtnes efektu, kā arī dažādot un atvieglot skolotājiem mācību procesa sagatavošanu, bet vecākiem dos noteiktu atbalstu, jo bērni mācību procesā būs iesaistīti ar televizora starpniecību, līdz ar to viedierīces būs pieejamākas pārējiem ģimenes locekļiem.

Vaicāta, kā tieši plānota mācību norise, ministre pagājušajā nedēļā skaidroja, ka kanāla darbība struktūra būs līdzīga stundu grafikam. Katru dienu plānots iesākt ar ievadu, ko iecerēts darīt dienas garumā, un katrai klasei būs atvēlēts savs laiks. Šuplinska informēja, ka audiovizuālais materiāls atgādinās klasi un viena nodarbība ilgs 20 minūtes.

Reklāma
Reklāma

Pēc ministres paustā, akcents tiks likts uz matemātiku, latviešu valodu, kā arī svešvalodu, mākslas un IT jomas priekšmetiem. Kanālā uzmanība tikšot veltīta arī interešu izglītībai, proti, bērni varēs sportot, kopīgi dejot, atcerēties dziesmu un deju svētku repertuāru, kā arī iemācīties un apgūt jaunas prasmes.

Bērniem būs iespēja arī mācīties mazākumtautību valodas, kas Latvijā radušas savas skolas, piemēram, baltkrievu, ukraiņu, igauņu, lietuviešu, poļu un arī citas valodas.

 

Avots: Jauns.lv