No 2. aprīļa Rīgā pārstās kursēt visi minibusi un ekspresbusi
SIA "Rīgas mikroautobusu satiksme" (RMS) pieņēmusi lēmumu no šī gada 2.aprīļa pilnībā pārtraukt mikroautobusu satiksmi apkalpotajos maršrutos Rīgas pilsētā līdz ārkārtējās situācijas atcelšanai valstī, informēja uzņēmuma pārstāvji.
Uzņēmumā skaidro, ka Covid-19 izplatības ierobežošanai valstī, tostarp sabiedriskajā transportā, ir noteikti virkne ierobežojumi un drošības pasākumi. 21.martā Rīgā tika slēgti vairāki RMS maršruti un reisi, bet atsevišķos maršrutos transports kursē pēc brīvdienu kustības grafika.
Vienlaikus tika izdots arī satiksmes ministra rīkojums, kurā minēts, ka pārvadātājiem iespēju robežās jāierobežo mikroautobusu izmantošana pasažieru pārvadāšanai, lai ievērotu sociālo distancēšanos.
RMS nodrošina pasažieru pārvadājumus tikai ar minibusiem un ekspresbusiem, bet ministra rīkojums nosaka ierobežot minētās klases transportlīdzekļu izmantošanu.
"Tāpat pēdējās dienās saņemam no darbiniekiem arvien jaunu informāciju par atsevišķiem gadījumiem, kad pasažieri mikroautobusos neievēro noteiktos distancēšanās ierobežojumus. Līdz ar to RMS nevar nodrošināt rīkojuma izpildi kādā citā veidā, kā vien pārtraucot sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu un uz ārkārtējās situācijas laiku, slēdzot visus maršrutus," pauž uzņēmumā.
Izmaiņas būs spēkā līdz brīdim, kamēr valstī netiks atcelts ārkārtas stāvoklis. Daļa transportlīdzekļu vadītāji jau šobrīd atrodas atvaļinājumos, bet pēc tam atradīsies dīkstāvē. Šāda kārtība tiks piemērota arī pārējiem RMS darbiniekiem, norāda uzņēmumā.
RMS atvainojas saviem pasažieriem par sagādātajām neērtībām un cer, ka tuvākajā nākotnē situācija saistībā ar Covid-19 vīrusu valstī uzlabosies un uzņēmums varēs atjaunot savu darbību.
RMS līdz šim Rīgā nodrošināja pārvadājumus 18 dienas un astoņos nakts satiksmes maršrutos.
Kā ziņots, satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP) izdevis rīkojumu, ar ko pasažieru pārvadātājiem, pārvadājumu organizētājiem un pasažieriem tiek noteikti piesardzības pasākumi ar mērķi samazināt pasažieru skaitu sabiedriskajā transportā, mazinot fiziska kontakta iespējas, vienlaikus nodrošinot iespēju iedzīvotājiem nokļūt darbā.
Pasažieru pārvadātājiem ir uzdots ierobežot vienā braucienā atļauto pasažieru skaitu, piemēram, autobusu pārvadājumos, kuros tiek pārdots noteikts skaits biļešu, tās pārdot ne vairāk kā 50% no autobusa sēdvietu skaita. Tāpat pārvadātājam ir jānodrošina transportlīdzekļa vadītāja distancēšanās no pasažieriem un jāveic pastiprināta transportlīdzekļu salonu dezinficēšana.
Savukārt pasažieriem ir noteikts izmantot sabiedrisko transportu tikai būtiskos gadījumos.
No portāla jauns.lv