PVO: jaunā koronavīrusa uzliesmojums sasniedzis globālas pandēmijas līmeni

Jaunā koronavīrusa uzliesmojums tagad ir sasniedzis globālas pandēmijas līmeni, trešdien paziņoja Pasaules Veselības organizācijas (PVO) ģenerāldirektors Tedross Adhanoms Gebreiesuss.

 

Pasaulē Covid-19 gadījumu skaits 114 valstīs sasniedzis 118 000 un miris 4291 cilvēks. (Foto: ZUMAPRESS.com/Scanpix) PVO: jaunā koronavīrusa

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Pasaulē Covid-19 gadījumu skaits 114 valstīs sasniedzis 118 000 un miris 4291 cilvēks. (Foto: ZUMAPRESS.com/Scanpix) PVO: jaunā koronavīrusa

"PVO nepārtraukti novērtē šo uzliesmojumu un mēs esam dziļi satraukti gan par satraucošajiem izplatības un smaguma līmeņiem, gan par satraucošajiem bezdarbības līmeņiem," paziņoja Gebreiesuss.

"Mēs nekad neesam redzējuši pandēmiju, kuru izraisījis koronavīruss," viņš piebilda.

Gebreiesuss arī pavēstīja, ka sagaida inficēšanās un nāves gadījumu skaita pieaugumu tuvākajās dienās un nedēļās.

Pēdējās divās nedēļās Covid-19 gadījumu skaits ārpus koronavīrusa uzliesmojuma epicentra Ķīnas pieaudzis trīspadsmit reizes un skarto valstu skaits trīskāršojies, viņš sacīja.

Reklāma
Reklāma

Pasaulē Covid-19 gadījumu skaits 114 valstīs sasniedzis 118 000 un miris 4291 cilvēks.

Neskatoties uz pandēmijas izsludināšanu, kas vispārīgi tiek izprasts kā grūti kontrolējams uzliesmojums, kas izplatās pasaulē, joprojām ir iespējams samazināt jaunu inficēšanās gadījumu skaitu ar apņēmīgiem pasākumiem veselības aizsardzības politikas jomā.

"Visas valstis joprojām var mainīt šīs pandēmijas kursu," sacīja Gebreiesuss.