Lietuvas policija nāk klajā ar jaunumiem pazudušās meitenītes lietā: "Nolaupīšana tā nebija''

Piektdienas vakarā Lietuvas policija sasaukusi preses konferenci, lai pavēstītu jaunumus par mīklaino gadījumu, kas pēdējās dienās satraucis ne vien Lietuvas, bet arī Latvijas iedzīvotājus. Proti, vai ir kādi jaunumi pirms dažām dienām Viļņā, iespējams, nolaupītās 11 gadu vecās meitenes lietā.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Lietuvas policijas izveidotais fotorobots. (Foto: BNS Scanpix)

Viļņas policijas priekšnieks Sauļus Gags (Saulius Gagas) žurnālistiem neslēpa - rezonanse par notikumu ir milzīga. Taču viņš mierināja Viļņas iedzīvotājus un tūristus, viešot zināmu skaidrību. "Tāda nozieguma kā iespējama personas nolaupīšana nav bijusi," sacīja policijas amatpersona.

Gadījums bija, bet tā nebija personas nolaupīšana

Pēc Gaga teiktā, policija nav konstatējusi, ka norādītajā vietā norādītajā laikā būtu veikts noziegums. Tāpat šo dienu laikā policijā nav vērsušies nekādi vecāki vai aizbildņi, ziņojot par pazudušu bērnu. "Tuvākajā laikā vērsīsimies prokuratūrā un lūgsim, lai pirmstiesas izmeklēšana par bērna iespējamu nolaupīšanu tiktu izbeigta un šī izmeklēšanas versija tiktu atmesta," sacīja Viļņas policijas pārvaldes priekšnieks. Viņš tomēr atzīst, ka šo situāciju nevērtē kā viltus ziņojumu vai policijas maldināšanu. "Gadījums bija, taču mūsu rīcībā nav faktu, ka tā būtu bijusi bērna nolaupīšana."

Puikas redz, kā vīrietis auto ievelk meiteni un aizved nezināmā virzienā

Jauns.lv jau ziņoja, ka pirms dažām dienām Lietuvas galvaspilsētā tika sacelti kājās pastiprināti policijas spēki, un likumsargi meklēja mīklaini pazudušu 11-12 gadu vecu meiteni. Viņa, iespējams, ievilkta svešā auto un aizvesta nezināmā virzienā.

Trešdienas, 15. janvāra, vakarā ap 19:15 Viļņas policija saņēma zvanu, ka Lietuvas galvaspilsētā, netālu no TV torņa, ir nolaupīts bērns. Policijai piezvanījis vīrietis, kurš informējis, ka pie viņa pienākuši divi apmēram 11 gadu veci puikas, kuri teikuši - viņi redzējuši, kā kāds nepazīstams vīrietis mašīnā ievilcis 11-12 gadu vecu meiteni un aizbraucis. Meitene esot pretojusies, taču ielikta auto bagāžas nodalījumā. Pēc bērnu teiktā, mašīna bijusi zelta vai sudraba krāsā, nezināmas markas, ar dzeltenu numurzīmi (nav skaidrs, vai tas bijis taksometrs, vai ārzemju numurs).

 

Reklāma
Reklāma

Lietuvas ziņu portāls lrt.lt sazinājies ar Viļņas iedzīvotāju Rūtu, kuras dēls ir viens no puikām, kurš redzējis iespējamo meitenes nolaupīšanu. Pēc viņas bērna teiktā, meitene viena pati sēdējusi šūpolēs, kad vīrietis maskā izkāpis no auto un viņu saķēris. "Viņa mēģināja pretoties, mēģināja kliegt. Viņš meiteni iebāza bagāžniekā, aizlīmēja viņai muti, un viss. Pēc tam aizbrauca," Rūta portālam lrt.lt pārstāsta sava dēla teikto. Savam dēlam viņa tic un noraida aizdomas, ka puisēns, iespējams, nestāsta patiesību.

Momentā tika mobilizēti lieli policijas spēki, meklēšana notika visu nakti, tika pārbaudītas videonovērošanas kameras, lūgti atsaukties aculiecinieki, taču bez rezultātiem. Policija izplatīja paziņojumu, ka Karolinišķu mikrorajonā Viļņā, iespējams, pazudusi meitenīte. Tika pārbaudītas visas automašīnas, kas līdzinās zēnu aprakstītajai. 

Lietuvas policija izveidoja arī fotorobotu, precizējot - fotorobotā redzamais cilvēks nav aizdomās turamais. Tā ir persona, kuras rīcībā varētu būt nozīmīga informācija šajā lietā. Iespējamā nozieguma sakarā sākotnēji netika atmesta neviena versija un rūpīgi izskatītas tiek visas - sākot no nepatiesas informācijas līdz bērna nolaupīšanai.

 

Avots: http://jauns.lv