Par enerģijas dzērienu lietošanu bērniem varēs piespriest naudassodu

Saeima konceptuāli atbalstīja grozījumus Bērnu tiesību aizsardzības likumā, kas saskaņā ar deputāta Jāņa Vitenberga (KPV LV) sākotnēji piedāvātajiem grozījumiem paredz noteikt bērniem administratīvo atbildību par enerģijas dzērienu lietošanu.

 

FOTO: Shutterstock.com

brīdinājumu vai naudas sodu līdz 15 eiro. Par bērna iesaistīšanu enerģijas dzērienu lietošanā piemēros brīdinājumu vai naudas sodu līdz 200 eiro. Jau pašlaik likumā ir spēkā aizliegums pārdot enerģijas dzērienus nepilngadīgajiem.

Kā ziņots, Saeima šodien konceptuāli atbalstīja sākotnēji veselības ministres Ilzes Viņķeles (AP) virzīto rosinājumu likumā noteikt aizliegumu bērniem glabāt alkoholu un tabakas izstrādājumus.

Priekšlikums paredz arī aizliegumu bērniem glabāt enerģijas dzērienus, augu smēķēšanas produktus, elektroniskās smēķēšanas ierīces vai to uzpildes tvertnes.

Reklāma
Reklāma

Jaunais regulējums tiek virzīts, lai tiesībsargiem juridiski būtu tiesības no bērna konfiscēt minētās lietas, piemēram, kad viņš pieķerts par huligānismu, iepriekš atbildīgās Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē skaidroja atbildīgo institūciju pārstāvji. Pašlaik likumā bērniem ir aizliegts smēķēt un lietot alkoholu, bet nav noteikts aizliegums glabāt šīs lietas.