Dvīnīši (21.05.–21.06.)

Dvīnītis ir ļoti enerģisks, kustīgs un bezgala ziņkārīgs bērns. Viņa uzmanību piesaista viss, kas kustas:  mašīnas, pulksteņi, dzīvnieki, uzvelkamas rotaļlietas.

FOTO: Shutterstock.com

Vadošā planēta — Merkurs
Stihija — Gaiss
Akmeņi — ahāts, kalnu kristāls
Talismans — maska
Nedēļas diena — trešdiena
Krāsas — dzeltena, dzintara dzeltena, raibi krāsu salikumi
Ziedi — jasmīni, narcises, margrietiņas

Lai apmierinātu ziņkāri un noskaidrotu, kas lācītim vēderā, Dvīnīša veiklie pirkstiņi ir gatavi izjaukt un salikt. Tas nekas, ka pēc tādas darbošanās izpētes objekts būs zaudējis savu sākotnējo izskatu un nozīmi. Runāt un staigāt Dvīnītis parasti sāk agrāk nekā citi bērni. Tomēr līdz ar sajūsmu par pirmajiem solīšiem vecākiem jābūt gataviem veltīt papildu uzmanību un rūpes savam lolojumam.
Gluži kā tauriņš, kas lidinās no zieda uz ziedu, arī mazais Dvīnītis būs atrodams te istabā, te pagalmā, te virtuvē — viņš būs klāt visur, kur vien valda rosība un jautrība.

Dvīnītim patīk daudzveidība it visā. Tiklīdz netiek piedāvāts nekas jauns un interesants, viņš pametīs notikuma vietu un dosies meklēt jaunus piedzīvojumus.  Priekšroku šis mazulis dod rotaļlietām, kuras var izjaukt un salikt, konstruēt un pārveidot.
Vienīgais, ko Dvīnītis spēj darīt ilgstoši un gandrīz bez atelpas, — runāt. Apguvis plašāku vārdu krājumu, viņš stāstīs aizraujošus stāstus, papildinot tos ar izteiksmīgiem žestiem un mīmiku.

Neremdināmas ziņkārības mudināts, Dvīnītis agri iemācās lasīt. Vairāk par visu viņu interesē grāmatas ar atveramiem lodziņiem, uzlīmēm un citiem knifiņiem.

Dvīnīti ir grūti piemānīt, jo, būdams attapīgs un vērīgs, viņš ātri pamana, ka kaut kas tiek slēpts vai viņu mēģina apvest ap stūri.


Avots: Bērnu horoskopu sērija, Daces Bērziņas teksts, apgāds Jumava, 2008.

Reklāma
Reklāma