Ūdensvīriņš (21.01.–20.02.)

Ūdensvīriņš ir neparasts un enerģisks bērns, kas vienmēr tiecas izzināt ko jaunu, aizraujošu un nepieredzētu. Viņš ir neatkarīgs, ietiepīgs, jūtīgs, izdomas bagāts un oriģināls. Brīžiem viņš atgādina mazu ģēniju, brīžiem — pārdomās iegrimušu filozofu.

FOTO: Shutterstock.com

Vadošā planēta — Urāns
Stihija — Gaiss
Akmeņi — ametists, kalcedons
Talismans — spārni
Nedēļas diena — sestdiena
Krāsas — violeta, sudraba, elektrozila
Ziedi — mežvīteņi un citi vīteņaugi

Mazuļa attīstība notiek viļņveidīgi. Viņš var agri iemācīties staigāt, taču satraukt vecākus ar savu klusēšanu vai nevēlēšanos pareizi izrunāt vārdus. Toties kādā jaukā dienā bez acīm redzama iemesla pārsteigt ne tikai ar precīzu izrunu, bet arī ar savdabīgām atziņām.

Tipisks Ūdensvīriņš viegli un bez īpašas piepūles apgūst jaunas zināšanas, šķiet, brīžiem tās pašas atrod ceļu pie viņa. Starp šā mazuļa rotaļlietām atrodamas ne tikai veikalā pirktās, bet arī tādas, kuras pieaugušo izpratnē neietilpst kategorijā „rotaļlieta”, piemēram, nezin kur atrasta detaļa no kāda mehānisma, fotoaparāta lēca vai bēniņos atrasts vecs rotaļu lācis.

Ūdensvīriņam ļoti patīk eksperimentēt, pašam pārliecināties par lietu kārtību un likumsakarībām: kā uzvedas ūdens, ja to lej no trauka traukā, kur paliek cukurs, iebērts tējā, — viņš mēģinās rast atbildes uz dažādiem jautājumiem. Vecākiem ar šo bērnu nebūs garlaicīgi.

Mēģināt ierobežot Ūdensvīriņu nozīmē censties sagūstīt vēju — tas vienmēr atradīs spraugu, pa kuru izlauzties brīvībā.
Ūdensvīriņš ir neatlaidīgs, centīsies izdarīt iesākto līdz galam. Ir tikai viens iemesls, kas pamudinās šo bērnu pamest iesākto, — intereses trūkums.

Ūdensvīriņš neatzīst robežas — ne fiziskas, ne garīgas. Viņš var bezbailīgi klīst pa lielveikalu, neuztraucoties, ka varētu apmaldīties.


Avots: Bērnu horoskopu sērija, Daces Bērziņas teksts, apgāds Jumava, 2008

Reklāma
Reklāma