No šodienas lielāki sodi par bērnu pārvadāšanu, neizmantojot obligātos drošības līdzekļus

Šodien stājas spēkā vairāki grozījumi Administratīvo pārkāpumu kodeksā, kas paredz lielākas sodas naudas satiksmes dalībniekiem, kas neievēro drošas braukšanas principus. 

 

FOTO: Shutterstock.com

Būs lielāki sodi par nedrošu bērnu vizināšanu

Palielināta soda nauda par noteikumu pārkāpšanu, kuri nosaka bērnu pārvadāšanai paredzēto drošības līdzekļu lietošanu, proti, neizmanto jostas, veloķiveres, bērnu sēdeklīšus, turpmāk izteiks brīdinājumu vai uzliks naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no 30 līdz 70 eiro. Līdz šim par šādu pārkāpumu varēja izteikt brīdinājumu vai uzlikt naudas sodu 15 eiro apmērā.

Tāpat no šodienas par nepiesprādzēšanos ar drošības jostu vai aizsprādzētas aizsargķiveres nelietošanu, kā arī tāda pasažiera vešanu, kurš nav piesprādzējies vai kuram galvā nav aizsprādzētas aizsargķiveres, var izteikt brīdinājumu vai uzlikt naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no 30 līdz 70 eiro. Līdz šim par šādu pārkāpumu izteica brīdinājumu vai uzlika naudas sodu 30 eiro apmērā.

Par viedierīces, piezīmjdatora vai planšetdatora lietošanu transportlīdzekļa kustības laikā autovadītājam paredz sodu no 25 līdz 100 eiro.

Tāpat sods paredzēts par tādām agresīvas braukšanas izpausmēm kā nepamatoti strauja bremzēšana, sānslīdes radīšana un mototransportlīdzekļu braukšana uz viena riteņa. Par šādiem pārkāpumiem tagad var uzlikt naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no 70 līdz 280 eiro.

Par drošas distances vai intervāla neievērošanu savukārt no šodienas var izteikt brīdinājumu vai uzlikt naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no 25 līdz 140 eiro.

Reklāma
Reklāma

Par brīdinājuma jeb pagrieziena signāla nerādīšanu transportlīdzekļa vadītājam, kurš nav velosipēda vai mopēda vadītājs, turpmāk izteiks brīdinājumu vai uzliks naudas sodu no 15 līdz 30 eiro.