18 gadus vecais rīdzinieks Silvestrs cer uz līdzcilvēku palīdzību melanomas ārstēšanā

Silvestram ir 18 gadi. Viņš ir šarmants, ļoti simpātisks un atklāts. Jau divus gadus viņš dzīvo, zinot par savu smago diagnozi, bet turas stingri – smaida un pat joko. Pašlaik viņam neklājas viegli – dzīve pārbauda jaunieša izturību. Bet viņš nemaz nepieļauj tādas domas, ka varētu padoties slimības priekšā un pārstāt cīnīties. Viņš tic, ka viss izdosies.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Ir ļoti grūti pārkāpt sev pāri un lūgt palīdzību cilvēkiem, kurus nemaz nepazīsti. Bet citas izejas nav. Ir diagnoze – melanoma. Lai glābtu dzīvību, Silvestram pēc iespējas ātrāk jāsāk lietot zāles pret melanomu, ko viņam nozīmēja onkologu konsīlijs. Preparāta nosaukums – "Keytruda", gada kurss izmaksā 95 050 eiro. Ik pēc trim nedēļām, ņemot vērā valsts standarta kompensāciju, ir jāmaksā 5280 eiro.

Mazajai, nebūt ne bagātākajai ģimenītei, kurā bez Silvestra ir tikai tētis, ome un opis, nav kur dabūt šādu naudu. Palīdzība ir vajadzīga ļoti steidzami. Par Silvestru stāsta "Baltkom radio" raidījums "Zaļā lampa".


Tētis audzina viens
18 gadīgā Silvestra dzīve ir pilna ar cilvēkiem, kurus viņš ļoti mīl. Silvestru izaudzināja tētis. Ģimenes albumā bērnu fotogrāfijās tieši tētis uzmanīgi tur rokās mazuli autiņos un dod viņam ēst no pudelītes. Mamma viņus pameta, kad puisītis bija vēl pavisam maziņš. Pirmoreiz Silvestrs viņu satika, jau būdams pieaudzis. Viņi abi ar tēti atrada mammu, vienreiz satikās un vairāk nav redzējušies. Tā nu sanāca.

Tētis deva dēlam vārdu par godu aktierim Silvestram Stallonem – jaunībā viņš aizrāvās ar filmām, kurās tēloja šis aktieris, un bija ļoti sportisks. Dēls izaudzis smuks, gudrs un drosmīgs. Viņi ar tēti ir lieli draugi.

Silvestra tētis ir celtnieks. Pirms diviem gadiem, kad Silvestram bija 16, viņš palīdzēja tētim celtniecībā un ievainoja dzimumzīmi. Tā sāka asiņot. Silvestrs izgāja pārbaudi Bērnu klīniskajā slimnīcā. Tur teica, ka dzimumzīme jāizoperē. Standarta operācija bija jāgaida pusgadu vai arī jāmaksā par steidzamību 2500 eiro. It kā nekas steidzams nebija, tāpēc nolēma mierīgi gaidīt, kad pienāks kārta.

Operācija izrādījās neveiksmīga, to vajadzēja atkārtot. Tikai tad ārsti izlēma, ka jāpārbauda, vai tas nav ļaundabīgs veidojums. Diagnoze – melanoma. Nākamā operācija paveikta jau Onkoloģijas centrā Gaiļezerā. Sākušās komplikācijas. Pavisam Silvestrs tika operēts 7 reizes. Pēdējā operācija ir veikta pirms mēneša. Puisis ir izgājis arī apstarošanas kursu. Zāles, ar ko viņš ārstēts līdz šim, nepalīdzēja.

Tagad onkologu konsīlijs nozīmēja Silvestram preparātu "Keytruda", tā gada kurss izmaksās 95 000 eiro. Šis preparāts ir ļoti efektīvs tieši šīs diagnozes gadījumā, daudziem slimniekiem šīs zāles jau palīdzējušas. Bet to cena – faktiski tā ir dzīves cena – reāli šokē.Opis un ome mammas vietā
Viņi aizstāja zēnam mammu. Pēc trīs gadiem viņiem būs zelta kāzas, un Silvestrs jau tagad gudro, ar ko varētu viņus iepriecināt. Kad tētis Margots pastāstīja saviem vecākiem, ka viņu mazdēlam ir vēzis, visi trīs pieaugušie raudāja kā bērni.

Uzreiz pateikt puisim par briesmīgo diagnozi viņi nespēja – sadūšojās to izdarīt gandrīz pēc mēneša. Tagad ome un opis ir gatavi ieķīlāt vienīgo mazo dzīvoklīti lietuviešu projekta mājas pirmajā stāvā (Silvestrs ar tēti īrē mājokli Bolderājā), lai tikai glābtu puisi.

Opim ir restauratora profesija. Tieši no opja un tēta interesi pret celtniecību mantoja arī Silvestrs. Pērn viņš iestājās tehnikumā mācīties labā vīriešu specialitātē – apdares darbu tehnoloģijā. Viņam ļoti patīk mācīties, darbs celtniecības nozarē arī iet pie sirds.

Savukārt ome saudzīgi glabā mazdēla bērnu fotogrāfijas un dzīvoklī ir iekārtojusi "goda stūrīti", kurā aplūkojamas viņa medaļas par sasniegumiem sportā: Silvestrs daudz nodarbojies ar basketbolu un florbolu.
 

Mīļotā meitene un draugi
Ar viņu Silvestrs iepazinās pirms gada. Godīgi pastāstīja par savu diagnozi. Viņa atbildēja, ka tam nav nozīmes, jo viņa ir blakus. Abiem kopā ir labi, un viņi kaļ plānus kopīgai nākotnei.

Reklāma
Reklāma

 

Draugu Silvestram ir daudz – gan bērnības, gan skolas draugi, gan tehnikuma kursabiedri. Viņš pats ir atklāts un sirsnīgs cilvēks, un draugi ļoti daudz atbalsta Silvestru. Blakus viņiem šķiet, ka viss būs labi un priekšā sagaida vēl daudz interesantu piedzīvojumu.
 

Vēl šajā draudzīgajā ģimenē ir savi mīluļi – SUNĪTE LOTA UN RUNCIS PICIS. Lota ir mīļumiņš un skaistulīte. Viņi ar tēti iegādājās to, atsaucoties uz sludinājumu. Kaķis ir ar trim ķepiņām. Neviens negribēja paņemt izbrāķēto kaķēnu, Silvestram kļuva viņu žēl, un puisis pierunāja tēti paņemt to mājās.

Ko vēl mīl Silvestrs? Džezu, kartingu, florbolu, futbolu, volejbolu, makšķerēšanu... Vispār DZĪVI.

Uz jautājumu, ko Silvestrs uzskata par galveno, viņš atbild – ģimene. Viņš gribētu pats savām rokām uzcelt savai ģimenei nelielu mājiņu. Viņa sapņos ir bērni, obligāti – suns un šūpuļkrēsls... Vēl Silvestrs labprāt redzētu Londonu – uz turieni ir pārvākušies daudzi viņa paziņas, kurus viņš vēlētos apciemot. Tas viss noteikti piepildīsies, tikai pašlaik ir nepieciešama steidzama palīdzība – vienkārši, lai glābtu jaunieša dzīvību.

 

Radio Baltkom programmas "Zaļā lampa" labdarības tālrunis - 90006383 (zvans maksā 1,42 eiro) darbojas Silvestram līdz 12.jūnijam. Palīdzēt Silvestram var arī ziedot.lv mājaslapā.

Ja vēlaties izmantot citu maksāšanas veidu, varat maksāt ar bankas pārskaitījumu:

Fonds "Ziedot.lv", Reģ. Nr.: 40008078226

SWEDBANK, Bankas kods - HABALV22

Konta numurs - LV95HABA0551006150241

Mērķis - Palīdzība Silvestram Freibergam

Nekādi procenti no saziedotās naudas iekasēti netiek. Visa summa tiek novirzīta rehabilitācijas apmaksai.