Policisti nesen remontētā un par midzeni pārvērstā dzīvoklī šausmīgos apstākļos atrod 3 mazus bērnus

20. janvārī neilgi pirms pusnakts Rīgas pašvaldības policijas Latgales pārvaldes darbinieki devās uz izsaukumu Avotu ielā, kur Valsts policijas darbiniekiem bija nepieciešama palīdzība saistībā ar novārtā atstātiem bērniem. Rīgas pašvaldības policisti stāsta, kādā midzenī viņiem nācās atrast trīs mazus bērnus. 

 

Foto no notikuma vietas. (Foto: Rīgas pašvaldības policija)

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Foto no notikuma vietas. (Foto: Rīgas pašvaldības policija)

Notikuma vietā likumsargi sastapa divus manāmi iereibušus pieaugušos, kā arī trīs mazus bērnus. Ģimene uzturējās antisanitāros apstākļos – uz grīdas bija mājdzīvnieku fekālijas, tukšas alkohola pudeles, cigarešu izsmēķi, bērnu drēbes un ēdienu paliekas, savukārt izlietne bija pārpildīta ar netīriem traukiem. Nesen izremontētais dzīvoklis bija pārvērsts par piesmēķētu midzeni.

 

Valsts policijas darbinieki paskaidroja, ka sākotnēji ieradušies notikuma vietā, jo starp abiem vecākiem kopīgas iedzeršanas laikā bija izcēlies konflikts. Sieviete lūgusi dzīvesbiedram pamest dzīvokli, taču vīrietis dusmās ar dūrēm izsitis sienās vairākus caurumus. Neviens no ģimenes locekļiem miesas bojājumus guvis nebija. Visu notiekošo bija vērojuši arī nepilnu gadu, piecus un septiņus gadus vecie bērni.

 

Ņemot vērā, kādos apstākļos bērni uzturējās, izsaukti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki. Mediķi, ierodoties notikuma vietā, nolēma jaunāko no bērniem hospitalizēt plašākiem izmeklējumiem.

Jautājot par smēķēšanu un alkohola lietošanu bērnu klātbūtnē, bērnu tēvs skaidroja, ka parasti smēķējot ģimenes kopīgajā tualetē laikā, kad bērni jau guļot. Savukārt alkohols pēc vīra vārdiem tiekot lietots, jo ģimene esot finansiālās grūtībās.

Vecākiem veiktas alkohola koncentrācijas izelpās. Testa laikā noskaidrots, ka bērnu tēvs ir 2,29 promiļu reibumā, savukārt māte – 2,76 promiļu reibumā.

Reklāma
Reklāma

 

Likumsargi sastādīja lēmumus par bērnus nošķiršanu no ģimenes un nogādāšanu drošā vidē. Zīdainis tika hospitalizēts, savukārt vecākie bērni nogādāti krīzes centrā.

 

Par notikušo informēta Rīgas bāriņtiesa, kā arī RPP Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļa vecāku atbildības izvērtēšanai.


Informācija no portāla Kasjauns.lv