Latvijā vajadzīga mātes piena banka – tās izveidei jau saziedoti vairāk nekā 24 000 eiro

Nepilnu divu mēnešu laikā labdarības kampaņai Dod spēku vismazākajam! cilvēki saziedojuši 24 680,71 eiro, ziedojot Rimi un Supernetto veikalos, kā arī zvanot uz ziedojumu tālruni un iegādājoties Aptamil 2,3 un 4 piena maisījumus. 

FOTO: Shutterstock.com

Piena bankas izveidošanas nauda ir gandrīz jau savākta

Saziedotā naudas summa ir teju pietiekama, lai iegādātos vienu no vissvarīgākajām ierīcēm mātes piena bankas īstenošanai – mātes piena analizatoru, kura izmaksas lēšamas ap 27 000 eiro, neskaitot PVN. Dot spēku vismazākajiem Latvijas mazuļiem, atbalstot labdarības kampaņu,  iespējams vēl līdz pat šī gada 31. decembrim.


Lasi arī: 

Kas ir mātes piena banka un kā tā darbojas?
Neonatologi uzsver: mātes piens – kritiski svarīgs priekšlaikus dzimušu mazuļu attīstībā


 

Aptuveni 6% no visiem bērniem Latvijā piedzimst priekšlaikus, viņu izdzīvošanai un dzīves kvalitātei nākotnē izšķiroši svarīgs ir mātes piens, ko, mazulim piedzimstot priekšlaikus, var nodrošināt tikai retā māmiņa. Topošā piena banka sniegs vismazākajiem vislielāko spēku dzīvot un pieaugt veseliem. 


"Pašlaik Latvija un Rumānija ir vienīgās valstis Eiropā, kurās nav izveidota mātes piena banka. Līdz ar to izveidojusies paradoksāla situācija, kad pie mums vēršas ar krūti barojošās jaunās māmiņas, kuras labprāt ziedotu pienu tām mammām, kurām piena nepietiek, bet praktisku apsvērumu dēļ mēs to nevaram pieņemt. Bez mātes piena bankas mums nav iespēja donoru pienu ne analizēt, ne uzglabāt speciālos ledusskapjos donoru piena saldēšanai," skaidro viena no mātes piena bankas idejas iniciatorēm, Latvijas Neonatologu biedrības valdes priekšsēdētāja, Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcas neonatoloģe Amanda Smildzere.


Līdz šim lielākais ziedojumu apmērs – 19 968,79 eiro – savākti projekta atbalstītāju, veikalu tīkla Rimi un Supernetto ziedojumu kastītēs un Mans Rimi naudas uzkrājumos. Tāpat cilvēki kampaņu atbalstījuši, iegādājoties Aptamil 2, 3 vai 4 piena maisījumus ar akcijas uzlīmi, kopā šādi saziedojot 4 273,50 eiro, kā arī ziedojot Bērnu slimnīcas fondam, kur savākti 438,42 eiro.

Reklāma
Reklāma


Vēl līdz pat gada beigām ikviens var turpināt atbalstīt Latvijā pirmās mātes piena bankas izveidi: 

• iegādājoties Aptamil 2, 3 vai 4 piena maisījumus ar akcijas uzlīmi Rimi veikalos, tādējādi ziedojot 0,50 eiro par katru iegādāto iepakojumu (akcijas periods: 02.10.2017. – 31.12.2017.);

• zvanot uz Bērnu slimnīcas fonda ziedojumu tālruni 90006988 (ziedojums: 1,42 EUR par zvanu) vai ziedojot mājaslapā bsf.lv.

 

 

Par līdz gada beigām veiktajiem ziedojumiem būs iespējams ielikt šī projekta pamatus jeb veikt pirmo soli projekta īstenošanā, iegādājoties vienu no vissvarīgākajām ierīcēm – mātes piena analizatoru. Gadījumā, ja tiks ziedots lielāks apjoms līdzekļu, tas ļaus iegādāties arī speciālus ledusskapjus donoru piena saldēšanai. 

Labdarības kampaņu “Dod spēku vismazākajam!” rīko Nutricia sadarbībā ar Latvijas Neonatologu biedrību, Bērnu slimnīcas fondu, Rimi Latvia un piekšlaikus dzimušo bērnu vecāku biedrību Esmu klāt.