Kavētās vakcīnu piegādes dēļ ne visiem izdodas bērnu vakcinēt pret masalām

Pēdējos divos mēnešos Latvijā kavēta vakcīnu pret masalām, masaliņām un epidēmisko parotītu piegāde, ziņo Latvijas radio Tas raisījis arī bērnu vecāku satraukumu, un vismaz atsevišķās praksēs ir problēmas bērnus vakcinēt. Slimību profilakses un kontroles centrs gan uzsver, ka situācija tiek risināta un ģimenes ārsti aicināti veikt ārpuskārtas pasūtījumus no vakcīnu rezervēm, tāpēc problēmām nevajadzētu būt.

 

FOTO: Shutterstock.com

Par to, ka vakcīnu "Priorix" pret masalām, masaliņām un epidēmisko parotītu trūkst, pavēstīja kāds tēvs, kas vēlējās palikt anonīms. Viņš septembrī ģimenes ārsta praksē Pierīgā devās vakcinēt mazuli. Ziņu dienestam viņš pastāstīja: "Sākām prasīt par vakcīnu, kas mums nepieciešama. Pirmajā reizē ģimenes ārsta praksē teica: vakcīnas beigušās. Lai pēc nedēļas interesējamies. Kad pēc tam prasām, saka: vakcīnas neesot vispār nekur, aizkavējusies piegāde. Nu labi, aizkavējusies! Bet pagāja mēnesis, un pagājušajā piektdienā, kad vedu bērnu, man rāda vēstuli, kur teikts, ka vakcīna būšot kaut kad novembrī," norādījis tēvs.

SPKC aicina pašlaik vakcinēt tikai tos bērnus, kuriem pēc vakcinācijas kalendāra nepieciešama pirmā pote pret masalām, masaliņām un epidēmisko parotītu. Proti, vakcinēt bērnus vecumā no 12 līdz 15 mēnešiem. 


Sazvanot Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas vadītāju Sarmīti Veidi, atklājas, ka ar šādu problēmu saskārušās vairākas ģimenes ārstu prakses, arī viņas pašas :"Vakcīnas mums nebija visu šo laiku kopš septembra. 1.novembrī saņēmām pirmās vakcīnas, ne tik daudz, cik lūdzām, bet tomēr vakcīnas parādījās. Tātad būtībā divus mēnešus - septembri un oktobri - mēs nevarējām bērniņus vakcinēt, jo vakcīnu nebija pietiekamā daudzumā," atzina Veide.

Līdz ar to, ja ir mazi bērni, kuriem nepieciešama primārā vakcinācija, tad vakcinācijas iestādēm, arī ģimenes ārstam, jānoformē ārpuskārtas pasūtījums. Tā kā "Priorix" vakcīnas šobrīd trūkst, centrs aicina pašlaik vakcinēt tikai tos bērnus, kuriem pēc vakcinācijas kalendāra nepieciešama pirmā pote pret masalām, masaliņām un epidēmisko parotītu. Proti, vakcinēt bērnus vecumā no 12 līdz 15 mēnešiem. Ar revakcināciju, kas jāveic septiņu gadu vecumā, varot nedaudz pagaidīt.

Reklāma
Reklāma

 

Visu ziņu lasiet šeit LSM.lv