Saulkrastos par seksuālu vardarbību pret bērnu aizturēts vīrietis

Šonedēļ Valsts policija Saulkrastu novadā aizturēja vīrieti, kuru tur aizdomās par Saulkrastu pludmalē īstenotu seksuālu vardarbību pret mazgadīgu meiteni. 

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Foto ilutratīva nozīme

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess un aizdomās turētajam šodien, 21. septembrī, piemērots apcietinājums. Valsts policija aicina atsaukties cietušās meitenes vecākus, kā arī iedzīvotājus, kuriem ir informācija par citām iespējamām pretlikumīgām darbībām pret bērniem, ko izdarījis šis vīrietis. Informēt policiju iespējams pa tālruni 67950350 vai 110, vai arī vēršoties Saulkrastu policijas iecirknī Saulkrastos, Noliktavas ielā 10a. 
 

Jau ziņots, ka augustā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Saulkrastu iecirknī tika saņemta informācija no iedzīvotājiem par Saulkrastu pludmalē notikušu dzimumnoziegumu pret bērnu. Iedzīvotāji ziņoja, ka šā gada 16. augustā nepazīstams vīrietis piegājis pie aptuveni četrus gadus vecas meitenes un aicinājis glāstīt savu dzimumlocekli. Sākotnēji policijai par šo gadījumu bija ziņojusi viena sieviete. Pēc laika, atsaucoties uz policijas aicinājumu, par līdzīgu gadījumu ziņoja vēl kāda sieviete. Veicot informācijas analīzi un citas izmeklēšanas darbības, policisti nonāca pie secinājuma, ka abas iedzīvotājas ir ziņojušas par vienu un to pašu gadījumu. Pašreizējā informācija liecina, ka vīrietis noziegumu veicis, kamēr meitenes māte uz brīdi bija novērsusi uzmanību.  

 

Reklāma
Reklāma

Likumsargi noskaidroja aizdomās turētā identitāti un atrašanās vietu. Otrdien, 19. septembrī, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Saulkrastu iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas policisti aizdomās turēto 1961. gadā dzimušo vīrieti aizturēja. Vīrietis savu vainu izdarītajā noziegumā atzīst. Jāpiebilst, ka aizturētais iepriekš nav krimināli sodīts.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 160. panta ceturtās daļas – par seksuālu vardarbību, ja tā izdarīta ar personu, kura nav sasniegusi 16 gadu vecumu. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku no pieciem līdz 15 gadiem. 
Aizturētais vīrietis laika posmā no 1996. gada līdz 2014. gadam ir bērniem pasniedzis privātstundas klavierspēlē, tāpēc nav izslēgta iespēja, ka viņš jau iepriekš izdarījis seksuāla rakstura noziegumus pret bērniem.
Valsts policija aicina ziņot ikvienu, kam varētu būt zināms par citiem iespējamiem šī vīrieša noziedzīgās rīcības gadījumiem. Informēt policiju iespējams pa tālruni 67950350 vai 110, vai arī vēršoties Saulkrastu policijas iecirknī Saulkrastos, Noliktavas ielā 10a.