Deputāti atbalsta smēķēšanas aizliegumu privātajās automašīnās

Smēķēšanas aizliegums turpmāk būs attiecināms arī uz transportlīdzekļu saloniem un kabīnēm, paredz tabakas izstrādājumu aprites likumprojekts, par kuru atbildīgās Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas deputāti otrdien, 23.februārī, noraidīja Juridiskā biroja aicinājumu tomēr precizēt šo ļoti stingro normu.

Smēķēšana novērš autovadītāju uzmanību no ceļa, nereti kļūstot par iemeslu ceļu satiksmes negadījumiem.

FOTO: Shutterstock.com

Smēķēšana novērš autovadītāju uzmanību no ceļa, nereti kļūstot par iemeslu ceļu satiksmes negadījumiem.

 

Aizlieguma atbalstītāji argumentē, ka smēķēšana nelielā slēgtā telpā ir kaitīgāka nekā atklātā vietā, turklāt veselībai tiek nodarīts kaitējums ne tikai smēķēšanas laikā, bet arīdzan ieelpojot smagos metālus un citas vielas, kas nosēžas automašīnas salonā. Tas var ietekmēt ne tikai pašu autovadītāju, bet arī pasažierus un arī personas, kuras iegādājas automašīnu, kurā ir smēķēts.

 

Turklāt smēķēšana novērš autovadītāju uzmanību no ceļa, nereti kļūstot par iemeslu ceļu satiksmes negadījumiem. Savukārt Latvijas Ārstu biedrība atsaucas uz pētījumiem, kuros konstatēts, ka nikotīns samazina redzes asumu un redzamību tumšos apstākļos.

Šis priekšlikums acīmredzot raisīs plašas diskusijas, tādēļ tiks skatīts kā atsevišķs likumprojekts, lai nekavētu tabakas direktīvas ieviešanu, kurai jāstājas spēkā jau 20.maijā.

 

Komisija detalizēti skatīs arī stingrākus cigarešu un smēķēšanas produktu tirdzniecības ierobežojumus, paredzot aizliegumu izvietot tabakas izstrādājumus un to preču zīmes mazumtirdzniecības vietās.

“Šis ir visai radikāls deputātu priekšlikums smēķēšanas pievilcības mazināšanai. Faktiski tas nozīmē, ka veikalos cigarešu paciņas nebūtu redzamas, pircējiem būtu pieejama vien cenu lapa ar produktu nosaukumiem,” skaidro komisijas priekšsēdētāja Aija Barča.

Reklāma
Reklāma

 

Viņa norāda, ka šis priekšlikums acīmredzot raisīs plašas diskusijas, tādēļ tiks skatīts kā atsevišķs likumprojekts, lai nekavētu tabakas direktīvas ieviešanu, kurai jāstājas spēkā jau 20.maijā. 

 

Jaunais likumprojekts, pārņemot Eiropas Savienības tabakas direktīvu, paredz arī jaunas prasības cigarešu iepakojumam. 

 

Avots: www.lsm.lv