Lūk, šādas viltotas eiro banknotes izmanto krāpnieki. FOTO

Policija aicina iedzīvotājus būt vērīgiem un uzmanīties no krāpniekiem, jo nedēļas pirmajās dienās Rīgā atkal konstatēti divi gadījumi, kad ļaundari norēķinās gan ar kopētām, gan ar eiro suvenīrbanknotēm.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Pēdējās dienās aktivizējušies krāpnieki, kuri norēķinās ar kopētām vai suvenīrbanknotēm. Policija aicina ikvienu iepazīties ar eiro banknotēm, lai atpazītu viltojuma pazīmes. Policijas foto.

 

Kā portālam mammamuntetiem.lv pastāstīja Valsts policijas preses pārstāvis Toms Sadovskis, 20.janvārī, Rīgā, Latgales priekšpilsētā kāds vīrietis lombardā, pērkot 160 eiro vērtu gredzenu, norēķinājās ar divām 100 eiro suvenīrbanknotēm. Lai gan uz šīm banknotēm bija norādes, ka tās ir suvenīri un nav paredzētas kā maksāšanas līdzeklis, lombarda darbinieks šos uzrakstus nepamanīja un banknotes pieņēma, kā arī izdeva 40 eiro atlikumu.

Uz banknotes skaidri redzams, ka tā ir suvenīrs, bet cilvēki vienalga to neievēro. Policijas foto.

 

Savukārt vakar policijā vērsās kāds iedzīvotājs, kurš paziņoja, ka pārdevis preci svešai personai un pretī saņēmis aploksni ar 170 eiro. Pēc darījuma veikšanas cietušais konstatēja, ka banknotes nav īstas, bet kopētas uz krāsainā printera.

Reklāma
Reklāma

Šīs savukārt ir kopētas eiro banknotes. Policijas foto.

Policija aicina iedzīvotājus pārliecināties par naudas zīmju banknošu drošību norēķināšanas laikā, iepazīties ar eiro valūtas izskatu un pretviltošanas pazīmēm. Saņemot naudas zīmes, vērīgāk tās aplūkot.