Policija: Šoks par iedzīvotāju vienaldzību - vairāki zinājuši par aizturētā pedofila tieksmēm

Turpinot izmeklēt gadījumu par vairāku mazgadīgu meiteņu izvarošanu, policistu rīcībā ir nonākusi informācija par vairākām personām, kas varētu būt zinājušas par aizdomās turētā tieksmēm un, iespējams, pat darbībām.
Policija sašutusi par līdzcilvēku vienaldzību. Foto no policijas arhīva.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Policija sašutusi par līdzcilvēku vienaldzību. Foto no policijas arhīva.

 

 

Kā portālam mammamuntetiem.lv stāstīja Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes preses pārstāvis Toms Sadovskis, jau iepriekš policisti bija noskaidrojuši, ka vīrietis piekopa tādu dzīvesveidu, lai nenonāktu policijas redzeslokā – vīrietim pat nebija atļautā braukšanas ātruma pārkāpumi, taču informācija, ka varētu būt vairākas personas, kas varētu būt zinājušas par aizdomās turētā tieksmēm un nav ziņojušas policijai, ir šokējusi pat pieredzējušus izmeklētājus.

 

Policija aicina vecākus pārrunāt ar bērniem drošības jautājumus interneta vidē, kā arī pievērst uzmanību tam, ar ko viņu atvases sazinās sociālajos tīklos un kāds ir šīs saziņas saturs. Bieži vien bērni pat nenojauš, ka ir kļuvuši par upuriem, jo noziedznieki mēdz uzdoties par bērnu vienaudžiem, izveidojot viltus profilus un sākotnēji uzsākot draudzīgas un neitrālas sarunas, iegūstot bērnu uzticību. Arī šajā izmeklēšanā konstatētais ir viens no šādiem gadījumiem. 

 

Tāpat dzimumnoziegumiem ir ļoti augsts latentitātes līmenis, jo bērniem bieži ir kauns runāt par notikušo, kā arī bērni bieži jūtas vainīgi par notikušo. Vecāki, uzzinot par šādiem gadījumiem, mēdz kļūt dusmīgi uz bērniem, taču ir jāņem vērā, ka bāršana parasti noved pie tā, ka bērns sevī noslēdzas un nestāsta par notikušo. Tādēļ ir svarīgi, lai vecāki ar saviem bērniem pārrunātu iespējamos draudus internetā draudzīgā veidā, iedrošinot bērnu būt atvērtam un atklātam.

 

Policija joprojām aicina atsaukties ikvienu, kas ir cietis no attēlā redzamā vīrieša pretlikumīgajām darbībām, zvanot uz tālruņu numuriem 67086688, 67086546, 110 vai anonīmi – 67086677. Kopš brīža, kad masu informācijas līdzekļos policija ir izplatījusi informāciju par šo personu, policijā jau ir vērsušies divi iespējamie cietušie, taču policija pieļauj, ka cietušos skaits varētu būt krietni lielāks.

 

Jau vēstījām, ka pagājušās nedēļas beigās Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes darbinieki aizdomās par pedofiliju aizturējuši kādu 39 gadus vecu vīrieti. Vīrietis tiek turēts aizdomās par vairāku mazgadīgu meiteņu izvarošanu un pornogrāfisku materiālu izgatavošanu ar mazgadīgajām un arī par mēģinājumu pavest netiklībā aptuveni 200 mazgadīgas meitenes, izmantojot sociālos tīklus. Tajos viņš izveidoja viltus profilu, uzdodoties par mazu meiteni.

Reklāma
Reklāma

 

Kā iepriekš preses konferencē pastāstīja Rīgas Kriminālpolicijas priekšnieks Andrejs Sozinovs, minētais vīrietis, kuram pašam bērnu un sievas nav, ar pedofiliju nodarbojas vismaz 10 gadus. Tomēr policijas redzeslokā līdz šim viņš nebija nonācis, pat par braukšanas ātruma pārsniegšanu ne.

 

Savus upurus viņš meklējis un atradis dažādos sociālajos tīklos, kur izveidoja viltus profilu, uzdodoties par meiteni un sazinājās ar it kā sava vecuma vienaudzēm, aicinot draudzēties. Sākotnēji viņš izvēlējies 11-13 gadus vecas meitenes, bet tad, iespējams, saprotot, ka šī vecuma bērni jau ir nedaudz gudrāki, sācis sarakstīties ar 9-13 gadus vecām meitenēm. Tēma pa tēmai, līdz aicinājis draudzenes atkailināties un nosūtīt viņam savas fotogrāfijas un uzņemtus video materiālus. Un pārsteidzošākais ir tas, ka meitenes arī fotografējušās kailas un sūtījušas savas bildes jauniegūtajai draudzenei. Tādu meiteņu bijis ap 40, bet seksuāli tikušas izmantotas septiņas meitenes. Vismaz izmeklēšanā šobrīd ir noskaidroti tik upuri, lai gan policija pieļauj, ka viņu skaits varētu būt lielāks. Savukārt vairāk nekā 200 meiteņu sarakstījušās ar "draudzeni", aiz kuras profila slēpās pedofils.

 

Meitenēm, kuras sarakstījās ar vīrieti, viņš vaicājis, vai ir redzējušas kailu vīrieti, kā izskatās vīrieša dzimumorgāni utt. Jau vēlāk vīrietis stāstījis, ka pazīstot vīriešus, kas varētu parādīt sevi kailus. Viņš pierunājis meitenes satikties. Satikšanās laikā ar septiņām meitenēm veikts dzimumakts, turklāt tas arī filmēts no kurpju kastes paslēptā kamerā. Policija gan vēl nav noskaidrojusi, vai uzņemtie materiāli tālāk kaut kur izplatīti. Izmeklēšana patlaban vien ir sākuma stadijā, norādīja A.Sozinovs. Pedofils meitenēm, ar kurām stājies seksuālās attiecībās, piedāvājis naudu, bet vairākas no viņām no atlīdzības atteikušās.

 

Pedofili vairs nevaktē pie skolām un rotaļlaukumos

Policija vērš vecāku uzmanību - daudzos no mums mīt stereotips, ka pedofoii lūr un noskata savus upurus spēļu laukumos un pie skolām. Ir jauns laikmets ar jaunām tendencēm - pusi dzīves cilvēki pavada interneta vidē, un tur tagad arī mitinās pedofili. Vēstījums ir tāds - vecāki, pasekojiet, ko tavs bērns dara sociālajos tīklos, kas ir viņa draugi, kādi ir sarunu temati. Arī skolu vadību policija aicina skolās noorganizēt lekcijas par drošu interneta lietošanu.

 

Ar cietušajām meitenēm strādā psihologi, taču policija norāda, ka ir ļoti grūti šāda veida noziegumus izdzēst no bērna atmiņas. Policija uzskata, ka upuru skaits varētu būt vēl lielāks. Vecāki, ja esat pamanījuši sava bērna sociālo tīklu profilā ko aizdomīgu, ziņojiet par to policijai.

 

Pret šo vīrieti policijā sākts kriminālprocess pēc sešiem Krimināllikuma pantiem, saskaņā ar kuriem, ja tiesa aizdomās turamo personu atzīs par vainīgu, viņam var tikt piemērots mūža ieslodzījums vai brīvības atņemšana uz laiku no 10 līdz 20 gadiem.