Zirgu DNS nav konstatēts 33 izmeklētajos paraugos

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) no laboratorijas Lielbritānijā "Genon Laboratories LTD" ir saņēmis atbildes par 36 laboratoriski izmeklētiem liellopu gaļu saturošu produktu paraugiem - trijos no tiem ir konstatēts zirgu DNS, pārējos 33 paraugos zirgu DNS nav konstatēts. Zirgu DNS nav konstatēts 33 izmeklētajos paraugos, tostarp piecos Latvijas ražotāja "Kuršu zeme" produktu paraugos, vienā ražotāja "Rēzeknes gaļas kombināts" paraugā un vienā "S.V.M. Baltika" paraugā, portāls mammamuntetiem.lv uzzināja PVD.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Zirgu gaļa nerada draudus patērētāju veselībai.

 

Saskaņā ar Eiropas Komisijas (EK) rekomendācijām, ja zirgu gaļa produktā pārsniedz 1%, Eiropas Savienības dalībvalstu uzraudzības dienestiem par konstatēto ir jāziņo EK Ātrās brīdināšanas sistēmā, kā arī jāveic korektīvie pasākumi - jāuzdod produktus izņemt no tirdzniecības un pārmarķēt, marķējumā norādot, ka produkta sastāvā ir arī zirgu gaļa.

 

PVD vēl nav saņēmis informāciju no Lielbritānijas par zirgu gaļas daudzumu produktos, kuros konstatēts zirgu DNS. Padziļinātās analīzes rezultāti gaidāmi šīs nedēļas vidū. Ja zirgu gaļa produktos pārsniegs 1%, PVD par to informēs EK, ražotājus, citu valstu uzraudzības dienestus, kā arī sabiedrību - publiskojot arī ražotāju nosaukumus.

 

Reklāma
Reklāma

Kopumā Lielbritānijā laboratoriski tiek pārbaudīti 48 pārtikas produktu paraugi. PVD atbildes ir saņēmis par 36 izmeklētajiem paraugiem.

 

PVD norāda - zirgu gaļa nerada draudus patērētāju veselībai, taču, ja produkts to satur, ražotājam tas jānorāda produkta marķējumā.