Tiramisu un siera kūkas variācija

„Šis ir mans mēģinājums pieradināt tiramisu. Ar siera kūkas elementiem. Palīgā nāk Martini un avenes. Ziniet – šādu tiramisu es varētu ēst katru dienu! Kas man patīk visvairāk? Aplam ātrā pagatavošana,” raksta bloga lindasvirtuve.lv autore.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Ja tev neiet pie sirds klasiskais tiramisu, bet tu dievini siera kūkas, tad šis kārumiņš tavu sirdi iekaros pilnībā! Autores foto.

 

Sastāvdaļas:

o 400 ml saldais krējums (putojamais)

o 200 g svaigā siera (es ņēmu Philadelphia)

o 6 ēdamk. smalkā cukura (var vairāk, ja gribas saldāku)

o apm. glāze Martini (var ņemt arī saldu vīnu)

o 160 g cepumu ‘dāmu pirkstiņi’

o 500 g avenes (svaigas vai saldētas)

 

Gatavošana:

1. Saputo saldo krējumu stingrās putās. Pievieno 4 ēdamkarotes cukura un svaigo sieru. Turpina putot, kamēr iegūta viendabīga masa, bieza pēc konsistences.

 

2. Avenes (ja saldētas, tad nedaudz atlaidina) saspaida ar dakšiņu, pievieno 2 ēdamkarotes cukura (var vairāk, ja gribas saldāku!).

Reklāma
Reklāma

 

3. Ņem gareno kēksa formu (skat.fotogrāfiju) un izklāj ar pārtikas plēvi (tā, lai gali karātos pāri – vēlāk kūka tiks ‘ietīta’ šajos plēves galos). Kēksa formā sāk būvēt kūku: pirmajā kārtā liek 4×3 dāmu pirkstiņus, kas pamērkti Martini (jo ilgāk mērcēs, jo slapjāki tie būs – es fiksi iemērcu no abām pusēm, jo patīk, ka cepumi pēc tam neizšķīst). Otrajā kārtā – pusi no putukrējuma-siera masas. Pa virsu – pusi no avenēm. Un atkal dāmu pirkstiņus, šoreiz 5×3, jo kēksa forma uz augšu paliek nedaudz platāka. Augšējā kārta – atlikusī puse no putukrējuma-siera masas. Kūkai pāri liek plēves galus un liek ledusskapī sastingt.

 

4. Izņem kūku no ledusskapja, attin plēvi un liek pa virsu šķīvi, uz kura kūka tiks servēta – tad ar strauju kustību kūku kopā ar šķīvi apgāž. Noņem atlikušo plēvi un pasniedz kopā ar aveņu mērci (atlikusī puse no avenēm sablendētas).

 

Avots: lindasvirtuve.lv

 

Sastāvdaļas