Galda spēļu dāvanu gids jauniešiem un ģimenēm

Lai palīdzētu neapjukt lielajā galda spēļu izvēlē, piedāvājam iepazīties ar galda spēļu dāvanu idejām jauniešiem un ģimenēm. Idejas palīdzēja sagatavot galda spēļu uzņēmums Brain Games. Papildus – tikai šajā nedēļā Brain Games interneta veikalā www.brain-games.lv šīs populārās galda spēles pieejamas ar 15% atlaidi.

 

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Publicitātes foto. Galda spēļu spēlēšana ir lielisks brīvā laika pavadīšanas veids

Jāuzsver, ka galda spēles ir īpaši iecienītas jauniešu vidū. 91 % jauniešu vecumā no 15 – 24 gadiem atzīst, ka viņiem patīk spēlēt galda spēles. Turklāt galda spēles ir lielisks rīks dažādu prasmju, piemēram, komunikācijas, uzmanības, stratēģiskās domāšanas, vizuālās uztveres, attīstīšanai.

 

HALLI GALLI BALTIC (iegādājies ar atlaidi ŠEIT)

Spēlētāju skaits: 2 — 6
Spēles ilgums: 10 min
Vecums: 6+

Halli Galli ir ātra reakcijas spēle, kurā spēlētāji pēc kārtas izliek kārtis uz galda, un, tiklīdz kāds ieraudzīs 5 vienādus augļus, viņam ir jāpaspēj nozvanīt zvaniņu pirmajam.

Spēles pamatā: veiklība, vizuālā uztvere, koordinācija, uzmanība, skaitļošanas prasmes.

Katrs spēlētājs tur sev priekšā kaudzīti ar kārtīm ar attēlu uz leju un pēc kārtas atklāj virsējo kārti. Tādējādi uz galda pamazām atklājas dažāda veida augļi dažādos skaitos. Te nu ir nepieciešama uzmanība: tiklīdz uz galda ir redzami tieši 5 viena veida augļi, spēlētājam ir jācenšas būt pirmajam, kurš nozvana zvaniņu. Veiksminieks saņem visas līdz šim galdā izliktās kārtis un pievieno tās savai kaudzītei. Tie, kuru kaudzītes izbeidzas, spēli pamet, bet pēdējais palikušais kļūst par uzvarētāju.

  6.ŅEM (iegādājies ar atlaidi ŠEIT)

Spēlētāju skaits: 2 — 10
Spēles ilgums: 45 min
Vecums: 10+

Šajā spēlē noderēs gan pareiza stratēģija, gan veiksme. Liekot kārtis rindā, spēlētāji cenšas nebūt sestie, jo 6. (sestais) ņem! Šajā spēlē paņemtās kārtis uzvaru nenes.

Spēles pamatā: kritiskā domāšana, pacietība, atmiņa, uzmanība, skaitļošanas prasmes.

Uz galda tiek izliktas 4 kārtis. Katra no tām iesāks skaitļu rindu. Visi dalībnieki saņem pa desmit kārtīm. Katrā gājienā spēlētāji vienlaicīgi izvēlas un atklāj vienu no savām kārtīm, un pievieno to pie rindām tādā veidā, lai kārtis rindās veidotu augošu secību. Kad kādai no rindām tiek pievienota sestā kārts, tās īpašnieks saņem pārējās piecas kārtis un pēdējā uzliktā kārts kļūst par jaunās rindas sākumu.

  

 LOGIC CARDS (DZELTENAIS KOMPLEKTS), PRĀTA MEŽĢIS (iegādājies ar atlaidi ŠEIT)

Spēlētāju skaits: 1
Vecums: 12+

Logic Cards ir 53 kāršu komplekts ar loģikas uzdevumiem.

Spēles pamatā: kritiskā domāšana, pacietība, vizuālā uztvere, uzmanība.

Logic Cards ir 53 kāršu komplekts ar loģikas uzdevumiem. Uzdevumi ir sadalīti 5 grūtības līmeņos. Jūs varat risināt uzdevumus pēc kārtas vai izvilkt kādu nejaušu kārti no kaudzītes, varat sacensties ar draugiem risināšanā vai vienatnē, cīnoties ar laiku. Loģiskās kārtis palīdzēs kāvēt laiku braucienā vai uzdot interesantus uzdevumus skolēniem. Jūs varat paņemt tās līdzi jebkur! Ja atbilde ilgi nenāk prātā, ar speciālās aplikācijas palīdzību var apskatīties uzdevuma risinājumu, vienkārši noskenējot kārti ar telefona kameru.SET (iegādājies ar atlaidi ŠEIT)

Spēlētāju skaits: 1 — 20
Spēles ilgums: 20 min
Vecums: 6+

Set” ir aizraujoša kāršu kombināciju meklēšanas spēle.

Spēles pamatā: vizuālā uztvere, koordinācija, uzmanība.

Spēles mērķis ir atrast triju kāršu komplektus. Katra kārts ir unikāla ar tās figūru četrām īpašībām: formu (ovālu, viļņveida vai rombu), krāsu (sarkanu, violetu vai zaļu), figūru skaitu (1, 2 vai 3 figūras) un pildījumu (iekrāsotas, svītrotas vai tukšas). Komplekts sastāv no trīs kārtīm, uz kurām katra īpašība atsevišķi ir visām kārtīm vienāda vai visām atšķirīga.

 8 MIN IMPERIUM (iegādājies ar atlaidi ŠEIT)

Spēlētāju skaits: 2 — 5
Spēles ilgums: 15 min
Vecums: 13+

Ātra teritorijas kontroles spēle ar stratēģisku lēmumu pieņemšanu. To ir viegli iemācīties un tā ir lieliski piemērota brīžīem, kuros ir pieejamas vien dažas minūtes, lai izspēlētu spēli.

Spēles pamatā: stratēģiskā domāšana, koordinācija, uzmanība.

Spēlē „8 min imperium” 2 līdz 5 spēlētāji pēc kārtas veic gājienus, ņemot kādu no pieejamām sešām kārtīm. Kārts spēlētājam dod gan labumu, gan darbību, kuru spēlētājs nekavējoties drīkst veikt. Darbības spēlētājiem ļauj ieņemt un kontrolēt teritorijas uz kartes, savukārt labumu komplekti spēles beigās dos vērtīgus punktus, līdz ar to spēlētājiem ir jāatrod līdzsvars starp abiem šiem ieguvumiem.

Reklāma
ReklāmaSPLASH (iegādājies ar atlaidi ŠEIT)

Spēlētāju skaits: 2 — 5
Spēles ilgums: 15 min
Vecums: 6+

Ātra un satraucoša izveicības spēle, kurā svarīga ir precizitāte un uzmanība, kopīgi būvējot pēc iespējas augstāku torni.

Spēles pamatā: kritiskā domāšana, vizuālā uztvere, koordinācija, uzmanība.

Plunkš! — vai kāds ir iekritis ūdenī? Rau, tornis ir tikko kā sabrucis, un kāds ir tuvāk uzvarai! Tomēr pirms tam gabaliņu pa gabaliņam tornis ir jāuzbūvē tā, lai divām figūrām vienmēr sakristu krāsa vai forma. Spēles mērķis ir pārspēt viltībā pretiniekus, dodot viņiem tādas figūras, kuru dēļ tornis sabruks!

 BALLONS (iegādājies ar atlaidi ŠEIT)

Spēlētāju skaits: 2 — 5
Spēles ilgums: 10 min
Vecums: 3+

Krāsaina bērnu spēle, kurā spēlētāji cer, ka viņu baloni nebūs tie, kas pārsprāgst.

Spēles pamatā: spēja kontrolēt savas emocijas, pacietība.

Tev ir 5 krāsaini baloni, ar kuriem ir tik jautri spēlēties. Tiesa, ne viss notiek tā, kā tu vēlētos - kaķiem ir asi nagi, kaktusiem - adatas, un pat vējš ir gatavs kuru katru brīdi tavus balonus aizpūst. Tomēr pat tad, kad tā reizēm notiek, tava mamma, kurai spēlē ir pašai sava kārts, uzreiz būs gatava tev steigt palīgā.DREI MADIER: ENCHANTED TOWER (iegādājies ar atlaidi ŠEIT)

Spēlētāju skaits: 2 — 4
Spēles ilgums: 20 min
Vecums: 5+

Burvīga spēle, kurā spēlētāji kopā meklē paslēpto atslēgu, lai atbrīvotu princesi no ieslodzījuma tornī.

Spēles pamatā: vizuālā uztvere, koordinācija, uzmanība.

Spēlē "The Enchanted Tower" viens no spēlētājiem ir burvis, kurš spēles sākumā paslēpj atslēgu zem kāda no 16 spēles laukuma lauciņiem. Pārējie spēlētāji kopā spēlē par Robinu, kurš cenšas atrast atslēgu atrāk, nekā pie tās tiks burvis. Robina uzdevums ir atbrīvot princesi no torņa, izmantojot atslēgu un pareizi izvēloties slēdzeni.

 RORY'S STORY CUBES ACTIONS, STĀSTU KAULIŅI (iegādājies ar atlaidi ŠEIT)

Spēlētāju skaits: 1 — 12
Spēles ilgums: 20 min
Vecums: 6+

Radoša spēle ikvienam, kurš vēlas pārbaudīt savas iztēles robežas. Spēles mērķis ir visus deviņus uz izmestiem kauliņiem redzamos attēlus sasaistīt vienotā stāstā.

Spēles pamatā: radošums, komunikācijas prasmes, vizuālā uztvere, uzmanība.

“Rory's Story Cubes” ir radoša spēle, kurā katram spēlētājam noderēs viņa iztēle. Lai spēlētu, ir jāizdara tikvien, kā jāizmet visi 9 metamie kauliņi un tālāk jau jāļauj savai fantāzijai brīvi lidot - spēlētājiem visus deviņus uz kauliņiem redzamos attēlus ir jāsasaista vienotā stāstā. Tiklīdz viens spēlētājs to ir izdarījis, nākamais dara to pašu - met kauliņus un veido stāstu.RORY'S STORY CUBES VOYAGES, STĀSTU KAULIŅI (iegādājies ar atlaidi ŠEIT)

Spēlētāju skaits: 1 — 12
Spēles ilgums: 20 min
Vecums: 6+

Radoša spēle ikvienam, kurš vēlas pārbaudīt savas iztēles robežas. Spēles mērķis ir visus deviņus uz izmestiem kauliņiem redzamos attēlus sasaistīt vienotā stāstā.

Spēles pamatā: radošums, komunikācijas prasmes, vizuālā uztvere, uzmanība.

“Rory's Story Cubes” ir radoša spēle, kurā katram spēlētājam noderēs viņa iztēle. Lai spēlētu, ir jāizdara tikvien, kā jāizmet visi 9 metamie kauliņi un tālāk jau jāļauj savai fantāzijai brīvi lidot - spēlētājiem visus deviņus uz kauliņiem redzamos attēlus ir jāsasaista vienotā stāstā. Tiklīdz viens spēlētājs to ir izdarījis, nākamais dara to pašu - met kauliņus un veido stāstu.