Seši punkti, par kuriem padomāt, lai svētki būtu droši

Vēlot sirsnīgus un mierpilnus svētkus, Neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) dienesta mediķi atgādina par piesardzību svētku laikā. 

FOTO: Shutterstock.com

 

Ievēro mērenību, lietojot alkoholiskos dzērienus 
Lielākā daļa traumu notiek alkohola reibumā. Nesēdies pie transporta līdzekļa stūres alkohola vai citu apreibinošo vielu ietekmē. Pārvietojoties kājām, lieto atstarojošus elementus, lai esi redzams. 
Ārpus apdzīvotām vietām izmanto atstarojošās vestes. 


Sargā bērnus no apdegumiem
Neturi bērnu klēpī, kad dzer karstu dzērienu, jo bērns trauka saturu var uzraut sev virsū.  Pārliecinies, lai kafijas kanna vai krūze nav uz galda vai plaukta malas. Nepieļauj bērnu rotaļas  virtuvē pie karstiem katliem un plīts. 

 

Bērniem dāvanās pasniedz viņu vecumam atbilstošas rotaļlietas
Atceries, ka maziem bērniem nav piemērotas rotaļlietas, kas veidotas no daudzām sīkām detaļām, kas mazulim var nonākt elpceļos, tos nosprostojot.

 

Reklāma
Reklāma

Atceries par ugunsdrošību
Neatstāj bez uzmanības aizdegtas sveces. Neatstāj mazus bērnus vienus pašus telpās, kur ir  iedegtas svecītes, elektrisko lampiņu virtenes.  


Ja svētkos izbrauc ārpus mājām, tad pārdomā, kā izskaidrosi savu atrašanās vietu glābējiem 
Izbraucot tālākā ceļā, piemēram, ciemos pie radiem vai aktīvā atpūtā, pārliecinies vai ir uzlādēts  mobilais telefons. Ja dodies uz mazāk zināmu vietu, uzzini vietas adresi, orientierus. 


Ja redzi uz ielas cilvēku, kuram slikti, neesi vienaldzīgs 
Nav jābūt gaisa temperatūrai zem 00 C, lai sāktos ķermeņa atdzišana. Ja redzi uz ielas vai vēsās telpās kādu guļam vai nekustoties, pajautā, vai viss kārtībā. Iespējams, sliktas pašsajūtas, traumas vai pēkšņas saslimšanas dēļ cilvēks pats nevar izsaukt palīdzību. Cilvēks var aiziet bojā, ja ilgstoši nesaņem palīdzību.


Kur saņemt palīdzību svētku laikā
Ja veselības dēļ apdraudēta dzīvība, zvani uz ārkārtas tālruni 113. Citos gadījumos vērsies  tuvākajā ārstniecības iestādē vai mediķu padomu vari saņemt, zvanot uz Ģimenes ārstu  konsultatīvo tālruni 66016001. Brīvdienās un svētku dienās tas strādā visu diennakti. Saziņai ar  konsultatīvā tālruņa mediķiem vari rakstīt elektroniski medkonsultacija@gmail.com vai izmantot  Skype (lietotājvārds: medkonsultacija).