Tēva dienas gājiens un festivāls kopā pulcē tūkstošiem dalībnieku no visas Latvijas. FOTO un VIDEO

Svinīgā solī, skanot bērnu čalām un smiekliem, un LR Zemessardzes orķestra spēlei diriģenta Anda Kareļa vadībā, šodien Rīgā no Brīvības pieminekļa līdz Vērmanes dārzam gājienā devās Tēva dienas festivāla dalībnieki – daudzas jo daudzas ģimenes no visas Latvijas. Gājienu kuplināja arī vairākas sabiedrībā zināmas ģimenes – Dailes teātra aktieri Gundars Silakaktiņš, Lauris Subatnieks un Aldis Siliņš ar ģimenēm, mūziķi Andris Sējāns un Nils Īle ar ģimenēm, hokejists Jēkabs Rēdlihs ar ģimenēm, kā arī citi.

Par godu Tēva dienai organizētajā gājienā un festivālā piedalījās tūkstošiem ģimenes cilvēku!

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Par godu Tēva dienai organizētajā gājienā un festivālā piedalījās tūkstošiem ģimenes cilvēku!

Godinot tētus visā Latvijā, šodien, 10.septembrī plkst. 12.00 no Brīvības pieminekļa sākās Tēva dienai veltīts gājiens, ko rīkoja Latvijas vecāku organizācija Mammamuntetiem.lv ar festivāla lieldrauga veikalu tīkla “Rimi” atbalstu. Pirms gājiena sanākušās ģimenes sastājās ūsu formā, kas ir kļuvušas par Tēva dienas festivāla simbolu, un tika uzņemta kopbilde no putna lidojuma.

Tēva dienas gājiens 2016

Tēva dienas gājiens noritēja pa Brīvības bulvāri un noslēdzās Vērmanes dārzā. Tur visi sanākušie Tēva dienas festivāla viesi tika godināti ar Latvijas valsts prezidenta Raimonda Vējoņa apsveikumu, kurā prezidents aicināja Tēva dienā īpaši padomāt par vecāku un bērnu savstarpējām attiecībām. Citāts no prezidenta Raimonda Vējoņa apsveikuma: “Novērtēsim to, ka esam cits citam, un biežāk teiksim: “Es Tevi mīlu! Paldies, ka Tu man esi!”. Novērtēsim to, ka tētis zina smieklīgākos jokus un nebaidās no tumsas. Tēta rokas ir stipras. Tētis paceļ augstāk, lai bērns redzētu pāri apvārsnim. Tētis māk pastāstīt par Latvijas karogu un kas ir Lāčplēša diena. Mīļie tēti, mīļās ģimenes! Lai šodien gūtās pozitīvās emocijas iedvesmo mūs visus jaunām idejām! Lai Jums skaisti svētki!”

Tēva dienas festivāls Rīgā, Vērmanes dārzā šodien, 10.septembrī, turpināsies līdz pat plkst. 17.00.

Foto: Artūrs Martinovs, Filips Smits, Krišjānis Eihmanis

Reklāma
Reklāma

VIDEO - GĀJIENA DALĪBNIEKU KOPBILDE NO PUTNA LIDOJUMA

Par Tēva dienas festivālu

Tēva diena kā oficiāli svinami svētki Latvijā ieviesti 2009. gadā – to atzīmē septembra otrajā svētdienā –, un kopš tā laika Latvijas vecāku organizācija “Mammamuntetiem.lv” veic dažnedažādas aktivitātes Tēva dienas popularizēšanai ar mērķi sekmēt tēva un bērna brīvā laika pavadīšanu kopā, kā arī sabiedrībā aktualizēt tematu par tēva nozīmi bērna dzīvē. Tēva dienai veltītā gājiena un festivāla lieldraugs ir veikalu tīkls “Rimi”. Vairāk par Tēva dienu un Tēva dienas festivālu var uzzināt – www.tevadiena.lv.