Gājiens par godu Tēva dienai jau šodien. Tiekamies!

Ikviena Latvijas ģimene aicināta piedalīties gājienā un svētkos par godu Tēva dienai 2014, kas Rīgā noritēs jau šo sestdien, 13. septembrī. Gājiena sākums – plkst. 11.00 pie Brīvības pieminekļa. Dalībnieki aicināti ierasties nedaudz pirms vienpadsmitiem, lai piedalītos Tēva dienas lielajā kopbildē.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Dažādas aktivitātes, kas saistāas ar Tēva dienu, skati www.tevadiena.lv.

Gājiens par godu Tēva dienai Rīgā notiek jau otro gadu pēc kārtas un to rīko ģimeņu organizācija nodibinājums „Fonds Mammām un Tētiem” un portāla „Mammamuntetiem.lv”. „Redzot tētu un ģimeņu atsaucību pirmajam gājienam, secinājām, ka šai jākļūst kā ikgadējai tradīcijai,” teic organizācijas vadītāja Inga Akmentiņa-Smildziņa.

Tēva diena

Pulcēšanās gājienam, kurā aicināts piedalīties ikviens, kurš vēlas godināt tētus un pateikt viņiem paldies, pie Brīvības pieminekļa notiks jau no plkst.10.30, jo iecerēts uzņemt gājiena dalībnieku lielo kopbildi, kā arī apmeklētāji tiks cienāti ar Rūjienas saldējumu.

Tēva dienas lielos svētkus vadīs tētis un TV seja Juris Šteinbergs. Gājiens Zemessardzes orķestra un Jelgavas novada orķestra „Zelmeri” pavadībā plkst. 11.00 sāksies no Brīvības pieminekļa, turpināsies pa Brīvības ielu līdz Elizabetes ielai, kur pēc tam aizies līdz „Rīga 2014” kultūras vasarnīcai „Esplanāde 2014”. Gājienu pavadīs arī Rīgas pašvaldības policijas patruļa un talismans – suns Rotto. Gājiens noslēgsies „Rīga 2014” kultūras vasarnīcā Esplanādē, kur gaidāma dalībnieku sadziedāšanās improvizētā kopkorī.

Tēva diena 2014

SVĒTKI KULTŪRAS VASARNĪCĀ „ESPLANĀDE 2O14”. PROGRAMMA

Tēva diena 2014 logo

Uz lielās skatuves

12.00 Pasākuma organizatoru svinīgā uzruna.

12.05 Izstādes „Necel roku!” atklāšana. Noslēdzoties ģimeņu organizācijas nodibinājuma „Fonds Mammām un Tētiem” un portāla „Mammamuntetiem.lv” sociālajai kampaņai par bērnu audzināšanu bez vardarbīgām metodēm, tiks atklāta ceļojošā izstāde „Necel roku!”, kuras fotomodeļu lomās iejutās tādi sabiedrībā zināmi vecāki kā aktieri Lauris Subatnieks, Ainārs Ančevskis un Elīna Dzelme, hokejisti Krišjānis un Miķelis Rēdlihi ar ģimenēm u.c. P

12.30 Izklaidējoši priekšnesumi. Lidojošo ūsu mākoņu burbuļu darbnīca – darbosimies visi kopā! Organizē „Bubbleclouds.lv”.

13.00 Fitnesa aktivitātes tēviem – „Veselīgs tētis veselam bērnam”. Kā būt fiziski aktīvam ikdienā, kā pareizi darbināt muskuļus un vienmēr būt labā garastāvoklī – to rādīs un fiziskajās nodarbēs iesaistīs fitnesa treneres Anda Radziņa un Agnese Anševica. Organizē biedrība „Veselībai un attīstībai” sadarbībā ar Rīgas domes Labklājības departamentu.

 

11.00–17.00

RADOŠĀS IZKLAIDES

* Gleznojam tētim! Brīvdabas plenērā kopā ar māksliniecēm Elitu un Ilzi Patmalniecēm ikviens tiks aicināts uzgleznot vai uzzīmēt mākslas darbu tētim. Organizē veikals galerija „Zīmulis un Ota.

* Ēnu teātris. Bērniem būs iespēja iejusties aktieru lomās, bet... tas ir ēnu teātris! Organizē Mūsdienu ēnu teātris.

* Būvējam tiltus, taisām makaronu krelles un gleznas! Ikviens radošās darbnīcas dalībnieks varēs pārliecināties, ka „Dobeles dzirnavnieka” makaroni ir piemēroti ne tikai gardai maltītei, bet arī tiltu būvēšanai. Tāpat arī taisīsim mākslas darbus, rotas, radot prieku gan sev, gan citiem.

Reklāma
Reklāma

 

TĒVIEM DOMĀTU DĀVANU DARBNĪCAS

* Tētu draudzības dāvanas. Meistarosim draudzības aproces no ādas, atslēgu piekariņus un amuletus, ko uzdāvināt tētim.

* Apsveikuma kartītes īstiem vīriem! Organizē „Ideju dizains”, atbalsta „Jāņa Rozes apgāds”.

* Smilšu glezna manam tētim. Pārsteigsim tēti ar gleznu no smiltīm! Organizē „Smilsuaplikacijas.lv”.

* Glezno vismazākie. Dāvanu darbnīca, kur mākslas darbus – iespējams, savus pirmos – darinās visjaunākie Tēva dienas apmeklētāji. Atbalsta ELKOR „Māmiņu karte”.

* Pucējam tēti! Kaklasaites, tauriņi un kroņi no papīra, ar ko greznot tēti un arī sevi pašu.

 

SPORTISKĀS AKTIVITĀTES

* Loku šaušanas sacensības. Lielie un mazie varēs iepazīt loku šaušanu un sacensties šajā disciplīnā. Organizē „Lieliska dāvana”.

* Sumo robotu cīņas. Tēvi ar bērniem mērosies spēkiem, ar pultīm vadot sumo robotus.

* Lidojošo šķīvīšu stafetes. Atraktīvi un jautri! Organizē „Ufogolf”.

* Izaicini tēti uz lidmašīnu cīņu! Darināsim papīra lidmašīnas un izaicināsim savus tētus uz lidojumu cīņu.

Kurš visstiprākais? Pārnesot „Dobeles dzirnavnieka” miltu maisus, noskaidrosim, kurš ir katras ģimenes stiprinieks.

* Atjautīgākais tētis. Spēlēsim galda spēles. 

 

CITAS IZKLAIDES

* Ģimenes foto. Brīvdabas fotostudija ģimenes kopbildei.

* Spēka vēlējumi tētim. Katram savu vēlējumu tētim būs iespēja uzrakstīt un iekarināt lielajās „ūsās”, tā vēlot spēku ne tikai savam, bet visiem Latvijas tētiem kopumā.

* Uzdāvini tētim paštaisītu cukurgailīti un iemācies turēt plaukstā uguni! Kopā ar „Rīgas Dabaszinību skolu” varēsi izklaidēties eksperimentējot.

* Iepazīšanās ar policijas darbu. Rīgas pašvaldības policijas Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļas darbinieki izstāstīs par drošību un kārtību pilsētā. Bērni varēs izmēģināt, kā tas ir – sēdēt policijas busiņā!