Kā Mātes dienu atzīmē citās valstīs. Neparastas tradīcijas no Taizemes, Turcijas, Itālijas....

“AFS Latvija” Starpkultūru programmas, kas jau 25 gadus Latvijā nodrošina augstas kvalitātes vidusskolēnu apmaiņu norisi, apvaicāja pašlaik Latvijā esošos ārvalstu skolēnus par to, kā viņu pārstāvētajās valstīs tiek atzīmēta Mātes diena un vai to atzīmēs savās Latvijas viesģimenēs.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Jautāti, vai sveiks arī savas viesmammas šeit Latvijā, visi kā viens apstiprināja, ka noteikti iegādāsies ziedus, lai iepriecinātu savas viesģimenes, kas dažiem kļuvušas tikpat tuvas kā pašmājās esošās.


Skolniece Tuana Bildircin pastāstīja, ka Turcijā parasti mazi bērni mammām dāvina savus zīmējumus vai arī raksta vēstules. Tāpat populāri esot dāvināt ziedus. Tam steidza pievienoties Džūlija Dubber, saucot: “Jā, jā – mēs Itālijā darām līdzīgi kā Turcijā!” Virāg un Regīna no Ungārijas pastāstīja, ka ziedu dāvināšana māmiņām ir populāra arī viņu valstī. Parasti bērni cenšas piecelties agrāk par mammu un paspēt iegādāties svaigus ziedus. Pamatskolas bērni, lai iepriecinātu savas mammas, tām velta dzejoļus. Ungārijā Mātes diena jau aizvadīta – to atzīmē pirmajā maija svētdienā. 


Interesanti bija uzzināt, ka Taizemē Mātes diena tiek svinēta karalienes dzimšanas dienā. Čanikarn Pattanavongsavat smejot piebilst, ka mainoties karalienei, arī Mātes dienas datums tiks pielāgots jaunajiem apstākļiem. Viņas tautiete Phimbun Phirun piemetina, ka Taizemē Mātes dienas zieds ir jasmīns, no kā tiek vīti vainagi, ar saldeno smaržu piepildot apkārtni.


Jautāti, vai sveiks arī savas viesmammas šeit Latvijā, visi kā viens apstiprināja, ka noteikti iegādāsies ziedus, lai iepriecinātu savas viesģimenes, kas dažiem kļuvušas tikpat tuvas kā pašmājās esošās. 

Reklāma
Reklāma


AFS Latvija pievienojas sveicieniem Mātes dienā! 
Atgādinām, ka jebkura ģimene Latvijā var pretendēt uz viesskolēna uzņemšanu savās mājās. Augustā Latvijā ieradīsies 36 viesskolēni no ASV, Beļģijas, Indonēzijas, Itālijas, Spānijas, Vācijas, Taizemes, Turcijas un Ungārijas. Lai uzzinātu vairāk par šo iespēju, aicinām apmeklēt AFS mājas lapas sadaļu “Kļūsti par viesģimeni” (http://www.afs.lv/uznem/) vai arī uzdot jautājumus zvanot nosūtīšanas koordinatorei pa tālruni 25158819.


AFS ir bezpeļņas apmaiņas organizācija skolēniem un pieaugušajiem, kas darbojas vairāk kā 50 valstīs, nodrošinot starpkultūru mācīšanās iespējas. Kopš pirms 100 gadiem II pasaules kara laikā organizāciju izveidoja brīvprātīgie ambulances šoferi, tā izaugusi par desmitiem tūkstošu brīvprātīgo organizāciju, kas izmainījusi dzīves miljoniem skolēnu, ģimeņu