Atzīmē Ģimenes dienu! - 10 lieliskas idejas kopīgām brīvdienām

Cik dažādas ir ģimenes, tik dažādas arī tradīcijas – tās iekrāso ģimenes kopā pavadīto laiku neatkārtojamās krāsās un piepilda to ar īpašu saturu.

Kopīgi dodaties laukā un priecājieties par tuvojošos vasaru

FOTO: Shutterstock.com

Kopīgi dodaties laukā un priecājieties par tuvojošos vasaru

Cik dažādas ir ģimenes, tik dažādas arī tradīcijas – tās iekrāso ģimenes kopā pavadīto laiku neatkārtojamās krāsās un piepilda to ar īpašu saturu. Ģimenes dienu Latvijā atzīmē 15.maijā, tāpēc šajā nedēļas nogalē veltiet laiku ģimenes tradīciju veidošanai!

Tuvas un sirsnīgas attiecības ar līdzcilvēkiem un savstarpējs atbalsts ģimenē ikvienam no mums sniedz prieku un vairo laimes izjūtu ikdienā. Taču patiešām ciešu kontaktu starp ģimenes locekļiem, ilgstošu stabilitātes un laimes sajūtu nodrošina kopīgu interešu rašana un spēcīgu ģimenes tradīciju izkopšana. Cik dažādas ir ģimenes, tik dažādas arī tradīcijas – tās iekrāso ģimenes kopā pavadīto laiku neatkārtojamās krāsās un piepilda to ar īpašu saturu. Mantotas no vecvecākiem vai gluži jaunas, laikus plānotas vai spontāni radušās, sportiskas, sirsnīgas, nopietnas un jautras tradīcijas ir būtiskas gan pieaugušo, gan bērnu labsajūtai ģimenē ikdienā un svētku reizēs.

Inga Akmentiņa-Smildziņa, “Amigo iniciatīvas laimīgām ģimenēm” vadītāja: „Lai iedvesmotu cilvēkus vairāk laika pavadīt kopā, kopt esošās un radīt jaunas ģimenes tradīcijas, esam izveidojuši "Amigo Ģimenes tradīciju skolu", kas atrodama www.laimigamgimenem.lv un piedāvā vairāk nekā 120 idejas kopīgiem pasākumiem, noderīgus izdrukājamus materiālus, ekspertu padomus dažādos ģimenēm svarīgos jautājumos. Kā arī ikviens ir aicināts pievienot savus stāstus par ģimenes tradīcijām.”

Gatavojoties Starptautiskajai Ģimenes dienai, kas būs jau šo piektdien, 15. maijā, piedāvājam 10 lieliskas "Amigo Ģimenes tradīciju skolas" idejas, kuras īstenot un iekļaut savas ģimenes tradīciju klāstā jau šonedēļ.

 

1.Ikgadējais ģimenes foto, sastājoties pēc auguma un vecuma. Kopīga fotogrāfēšanās svētku reizēs ir lieliska izklaide – īpaši, ja visi vienā kadrā redzamie ir salikti rindā pēc vecuma, bet otrā – pēc auguma garuma. Pēc gadiem būs iespēja salīdzināt, cik kurš ir izaudzis, iespējams, bērni būs pārauguši vecākus.

 

2.Nedēļas nogalē kopīgi pagatavojiet svētku pusdienas! Vispirms kopīgi veidojiet ēdienkarti, tad dodieties iepirkties un ļaujieties gatavošanas priekam! Galda klāšanu šoreiz uzticiet tētim  Virtuvē pavadītais laiks būs tik aizraujošs un pašu gatavota maltīte īpaši garda!

 

3.Bilžu vakars ar ģimeni un draugiem. Lai labi pavadītas brīvdienas padarītu garākas, rosinām atmiņās par ceļojumiem un citiem kopīgiem piedzīvojumiem dalīties ar saviem tuvākajiem, sarīkojot stāstu vakaru ar foto rādīšanu. Šādu lielisku aktivitāti var padarīt par tradīciju savu tuvāko un draugu lokā. Tā būs iespēja uzzināt par dažādām vietām pasaulē un tepat mums mīļajā Latvijā, kā arī jauki pavadīt laiku kopā.

 

4.Labo darbu diena dzīvnieku patversmē. Nedēļas nogale ir lielisks laiks, lai kopīgi izdarītu kādu patiesi labu darbu citiem! Piemēram, kopā dodieties uz suņu vai kaķu patversmi un izvediet pastaigā dzīvniekus. Šī nodarbe būs ļoti vērtīga, ja ģimenē vēl tikai plānojat uzņemt mājdzīvnieku.

Reklāma
Reklāma

 

5.Vecvecākiem par prieku. Brauciet ciemos pie vecvecākiem un paņemiet līdzi gan lielo, gan mazo bērnu veikumus, kas tapuši kopš iepriekšējās ciemošanās reizes. Vecvecākus ļoti priecē iespēja redzēt mazbērnu zīmējumus, veidojumus un citas pašu veidotas lietas, kā arī dzirdēt jaunapgūtas dziesmas vai dzejoļus. Sarīkojiet vecvecākiem jubilejas koncertu – tā būs vislieliskākā dāvana!

 

6.Dzimtas stāstu grāmatas veidošana. Katrs no mums glabā kādu stāstu, ko ir vērts pierakstīt, lai veidotu dzimtas stāstu grāmatu. Sāciet ar ciemošanos pie vecākiem un uzziniet, kāda bija viņu bērnība? Ar kādām rotaļlietām tolaik spēlējās? Kā piedzima viņu bērni? Kā vecāki, vecvecāki iepazinās un apprecējās? Nelielas atmiņu ainiņas vēlāk uzburs kopainu par dzimtu un tās saknēm.

 

7.Izmēģiniet receptes no omes pūralādes. Katrai omei ir sava zelta recepte – drumstalmaizes, pufīgie speķa pīrādziņi, sulīgās kotletes, sklandrauši un kas tik vēl ne! Ir laiks sarīkot labāko recepšu paraugstundu, jo tikai pati izcilā saimniece var ierādīt sava garduma pagatavošanas slepenos knifiņus.

 

8.Ģimenes dienā saceriet savas ģimenes himnu! Katriem svētkiem ir sacerētas simtiem dažādas dziesmas un melodijas. Pamēģiniet izdomāt savu ģimenes himnu, kuru iemācīt citiem radiem un dziedāt, dažādos svētkos un ballītēs. Pavisam vienkārši to var izdarīt, izvēloties jau esošu dziesmu un pārmainot tās vārdus.

 

9.Ģimenes vai dzimtas sporta diena. Tas nav nemaz tik sarežģīti! Svarīgi tikai pāris pieturpunkti. Jāizdomā galvenās aktivitātes un sporta dienas virzienu, piemēram, ģimeņu futbola mačs vai arī dažādas stafetes. Izsūtiet ielūgumus citiem. Norādiet datumu, laiku, vietu, ieteicamo apģērbu. Izdomājiet arī savas ģimenes saukli un vienojošo apģērbu. Šī tradīcija saliedēs ne tikai jūsu ģimeni, bet arī radiniekus, tuvākos kaimiņus un draugus.

 

10.Ģimenes koku stādīšana. Katram ģimenes loceklim savs koks, kas aug, kuplo un zied reizē ar tā saimnieku – šī ir tradīcija, ko vērts kopt no paaudzes paaudzē. Koka stādīšanai der jebkurš laiks – arī tad, ja mazais savu koku jau prot apliet un aprušināt pats. Arī tad, ja koka saimniekam saradies jau krietns bērnu pulciņš! Katrs lai iestāda koku, kas pašam vislabāk patīk!