Vasarīgas ģimenes brīvdienas Zviedrijā: ko redzēt un ko darīt?

Kaut arī Eirovīzijas dziesmu konkurss šogad jau noslēdzies, Zviedriju ir vērts apmeklēt arī nesaistīti ar to. Zviedrijā novērojama īpaša mīlestība pret dabu un aktīvu atpūtu, kas atspoguļojas arī zviedru vasaras aktivitāšu piedāvājumā – no Karību jūras cienīgām pludmalēm un lidojumiem gaisā, līdz aktivitātēm pilsētas zaļajās oāzēs.
Kreativum zinātnes centrs.

FOTO: Publicitātes foto

Kreativum zinātnes centrs.

Prāmju operatora DFDS ceļojumu eksperti apkopojuši piecas vietas Zviedrijā, kuras noteikti vērts iekļaut ģimenes ceļojuma plānā.
 

Karību jūras cienīgas pludmales un aizraujoši ūdens parki

Aktīva atpūta ūdenī ir neatņemama Zviedrijas kultūras sastāvdaļa, jo šī valsts ir ezeru, upju un piekrastes teritoriju ievīta. Izcila vieta, kur baudīt ainavisku pastaigu gar piekrasti vai atveldzēties ūdenī, ir Sandhammarenas pludmale. Tās zīdaini baltās smiltis ir līdzvērtīgas labākajām Karību jūras pludmalēm, un tā vairākkārt ir atzīta par labāko jūras piekrasti Zviedrijā.
 

“Lost City” jeb Pazudušajā pilsētā uzburta jauna ūdens pasaule – mežonīgas krāces, drupas, džungļi un aizraujoši ūdens slidkalniņi. Tas ir plašs iekštelpu ūdens atrakciju parks netālu no Stokholmas ar viļņu baseiniem, kāpšanas sienu, relaksējošiem burbuļvannām saunām. Savukārt bērniem draudzīgās zonas nodrošina patīkamu atpūtu ūdenī pat pašiem mazākajiem peldētājiem.
 

Iespēja pacelties augstāk Zviedrijas galvaspilsētā

Lai izjustu brīvības sajūtu, ko sniedz lidojums gaisā, eksperti iesaka apmeklēt “Bodyflight”, kas atrodas Stokholmas rietumu rajonā Brommā. Tā ir lieliska iespēja visai ģimenei doties neaizmirstamā piedzīvojumā, kas sniedz vēl nebijušas sajūtas gaisā.


 

“Bodyflight” ir aprīkots ar milzīgu vēja tuneli, kura spēcīgā gaisa plūsma ikvienam, īpaši bērniem, ļauj baudīt šķietami īstu lidojumu. Pieredzējis instruktors, rūpējoties par drošību, ļaus visiem ģimenes locekļiem iejusties lidotāja tēlā, saņemt adrenalīna devu un veidot neaizmirstamu ģimenes piedzīvojumu. “Bodyflight” centrs Brommā ir atvērts katru dienu, tomēr lidojumiem ir vecuma ierobežojums – no 3 gadu vecuma. Šāds lidojums vēja tunelī vienaipersonai izmaksās ap 60 eiro, savukārt piedzīvojums visai ģimenei maksā ap 215 eiro (4 personām).
 

Reklāma
Reklāma

Izziniet vēl nezināmo “Kreativum” zinātnes centrā

Ja ar ģimeni jau pabūts gan vietējos, gan kaimiņvalstu zinātnes centros, tad “Kreativum”
zinātnes centrs būs aizraujošs apskates vērts objekts, kas patiks gan bērniem, gan
pieaugušajiem. Centrs ir izveidots 2000 kvadrātmetru platībā un tajā ir simtiem dažādu
ekspozīciju, kas ļaus pašiem pētīt, izmēģināt un izzināt zinātnes aizraujošo pasauli.

Vasarā “Kreativum” ver durvis arī āra kompleksam, kur atrodas vairāki izpētes vērti objekti, kā, piemēram, ūdens strūklakas, tuneļi, lidmašīnas modelis, Arhimēda skrūve un tilta būves makets.
 

Centra apmeklējums noteikti būs interesants arī topošajiem skolēniem un palīdzēs skolā apgūto mācību vielu ieraudzīt “dzīvē”. Šis zinātnes centrs atrodas vien desmit minūšu brauciena attālumā no Karlshamnas ostas, un biļetes bērniem un pieaugušajiem maksā sākot no 15 – 18 eiro.
 

Malme – bēdīgi slaveni ēdieni un ģimeniska atpūta dabā

Malmē ir viens no neparastākajiem muzejiem ne tikai Zviedrijā, bet arī pasaulē – “Pretīgo
ēdienu muzejs”. Muzejā apskatāmi aptuveni 80 pārtikas produkti, kas tiek dēvēti par
vispretīgākajiem, piemēram, raudzēta siļķe no Zviedrijas, nogatavināta haizivs no Islandes, siers ar tārpiem no Sardīnijas un citi ēdieni. Drosmīgie apmeklētāji novērtēs iespēju sajust un nogaršot kādu no šiem bēdīgi slavenajiem ēdieniem. Pieaugušajiem ieejas biļetes cena ir sākot no 220 SEK jeb aptuveni 19 EUR, taču bērniem – tikai 75 SEK jeb aptuveni 6.50 EUR.
 

Tāpat neaizmirstiet iepazīt Malmes jeb “parku pilsētas” zaļās oāzes, kas nodrošina patīkamu kontrastu pret pilsētas kvartāliem. Parki ir savstarpēji saistīti ar kanālu tīklu, pa kuru var pārvietoties ar laivu, kruīza kuģi vai ūdens velosipēdu. Turklāt Malme ir slavena ar savu ideālo infrastruktūru velosipēdistiem – tajā ir vairāk nekā 500 km veloceliņu, un tā pastāvīgi ierindojas starp velosipēdistiem draudzīgākajām pilsētām pasaulē.

Saistītie raksti