Septiņi populāri tūrisma galamērķi, no kuriem šovasar labāk izvairīties

Eksperti prognozē, ka gaidāmā vasaras sezona būs viena no vēsturē noslogotākajām, līdz ar to populārākajos tūrisma galamērķos gaidāma vēl nebijusi apmeklētība.
Izdevums Travel Off Path noteicis septiņus populārus tūrisma galamērķus, no kuriem 2023. gada vasarā ieteicams izvairīties pārmērīgā tūristu skaita dēļ.

FOTO: Shutterstock.com

Izdevums "Travel Off Path" noteicis septiņus populārus tūrisma galamērķus, no kuriem 2023. gada vasarā ieteicams izvairīties pārmērīgā tūristu skaita dēļ.

Izdevums "Travel Off Path" noteicis septiņus populārus tūrisma galamērķus, no kuriem 2023. gada vasarā ieteicams izvairīties pārmērīgā tūristu skaita dēļ.

 

Santorini, Grieķija

Šo skaisto Grieķijas salu arvien biežāk raksturo kā pārvērtētu virzienu, galvenokārt tāpēc, ka tā šķiet pārāk tūristiska. Jā, šejienes saulrieti un slavenās baltās mājiņas ir burvīgas, bet stāvēt ilgi rindā, lai apbrīnotu skatu vai uztaisītu labu fotogrāfiju, var būt nogurdinoši. Lai izvairītos no apnicīgā pūļa, ceļotāji var apmeklēt citas ne visai populāras, bet ne mazāk pārsteidzošas grieķu salas, piemēram, Spetse un Kitira.


Barselona, Spānija

Katalonijas galvaspilsētā ir viss: skaistas vēsturiskas ēkas, pārsteidzoši modernas celtnes, krāšņas pludmales, patīkamas izklaides svaigā gaisā, garšīgs ēdiens, lieliski bāri un restorāni... un tūristu pūļi. 

 

Paredzams, ka šī Spānijas pilsēta šovasar būs ļoti noslogota, un vietējās varas iestādes jau sūdzas par tūristiem, īpaši kruīza kuģu pasažieriem.

 

Amalfi piekraste, Itālija

Amalfi piekraste ir lieliska: aizraujoši skati piekrastē un burvīgas pilsētas to padara par sapņu vietu, taču tā ir ļoti pārslogota. Piekrastes pērle ir Pozitano zvejnieku ciemats, kas no kalnu nogāzēm terašu veidā nolaižas pie jūras.

Reklāma
Reklāma

 

Venēcija, Itālija

Lai gan pērn Venēcijas varas iestādes ieviesa maksu par iebraukšanu pilsētā tūristiem, lai izvairītos no pārmērīga tūrisma un atbalstītu ekonomiku, šī pazīstamā vieta droši vien šovasar tik un tā būs ļoti plaši apmeklēta. Ceļotāji var izvēlēties citas alternatīvas Eiropā, piemēram, Maltu vai Aveiru Portugālē, kur arī redzamas skaistas gondolas un kanāli.


Havaju salas, ASV

Daudzi ceļotāji uzskata Havaju salas par Amerikas Savienoto Valstu paradīzi. Iespaidīgās pludmales, apbrīnojamā daba un izklaide padara to par ideālu vietu vasaras atpūtai.

Taču ceļotājiem jāzina, ka lielā cilvēku daudzuma dēļ šeit spēkā ir jauni noteikumi: ieeja daudzās populārās lokācijās var būt maksas vai ierobežota apmeklētāju skaita ziņā.

 

Stambula, Turcija

Saskaņā ar neseno Eiropas labāko pilsētu pētījumu amerikāņu ceļotājiem šovasar šī pilsēta demonstrēja rezervāciju skaita palielināšanos par 183 %, salīdzinot ar pagājušo gadu. Paredzams, ka Turcija būs noslogotāka nekā jebkad un Stambula būs uzmanības centrā.


Kioto un Tokija, Japāna

Tās interesantā kultūra, skaistās ainavas, gardais ēdiens un iespaidīgās ēkas, dievnami un pieminekļi piesaista daudzu ceļotāju uzmanību. 

Saistītie raksti