Aktuāla informācija ceļotājiem par jaunā koronavīrusa izplatību pasaulē

Palielinoties saslimstībai ar jauno koronavīrusu (COVID-19), strauji pieaug arī Ārlietu ministrijas Konsulārajā departamentā saņemto jautājumu skaits, vai brauciens uz konkrēto valsti vai reģionu ir drošs. Vadoties pēc Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) ieteikumiem, Ārlietu ministrija iesaka visiem ceļotājiem būt piesardzīgiem un rūpīgi izvērtēt konkrētā ceļojuma nepieciešamību. 

Virkne pasaules valstu ir noteikušas ieceļošanas ierobežojumus ceļotājiem, kuri pēdējā laikā ir bijuši kādā no vīrusa skartajiem reģioniem

FOTO: Shutterstock.com

Virkne pasaules valstu ir noteikušas ieceļošanas ierobežojumus ceļotājiem, kuri pēdējā laikā ir bijuši kādā no vīrusa skartajiem reģioniem

Ceļotājiem pašiem ir jāpieņem atbildīgs lēmums, vai apmeklēt konkrētas valstis.

Ārlietu ministrija aicina ievērot vispārēju piesardzību un pievērst uzmanību, ka tiek paplašināts COVID-19 skarto valstu un teritoriju, uz kurām attiecināti īpaši pasākumi, saraksts:

  • Lombardijas, Veneto, Emīlija - Romanja, Pjemonta reģioni Itālijā;
  •  Japāna;
  • Singapūra;
  • Dienvidkoreja;
  • Irāna;
  • Ķīna.​Ārlietu ministrija aicina ceļotājus neapmeklēt šīs valstis un reģionus, kā arī iepazīties ar ceļojuma brīdinājumiem Ārlietu ministrijas mājaslapā, kas tiek atjaunoti saskaņā ar aktuālo informāciju.

Lūdzam ņemt vērā, ka virkne pasaules valstu ir noteikušas ieceļošanas ierobežojumus ceļotājiem, kuri pēdējā laikā ir bijuši kādā no vīrusa skartajiem reģioniem. Tādēļ Ārlietu ministrija pirms ceļojuma aicina pārliecināties attiecīgās valsts tuvākajā pārstāvniecībā par ieceļošanas ierobežojumiem, kas noteikti COVID-19 izplatības dēļ. Apkopota informācija par ieceļošanas ierobežojumiem pieejama Ceļo droši Facebook kontā. Tāpat informācija ir pieejama Latvijas vēstniecību attiecīgajās valstīs Facebook profilos.

Reklāma
Reklāma

Savukārt ar informāciju par piesardzības pasākumiem, kas attiecas uz personām, kuras apmeklējušas kādu no vīrusa skartajiem reģioniem, varat iepazīties Veselības ministrijas izplatītajā paziņojumā. Informācija par COVID-19 izplatību, kā arī piesardzības un profilakses pasākumiem pieejama Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Ārlietu ministrija stingri iesaka jebkurai personai, kura dodas ceļojumā uz ārvalstīm, iegādāties dzīvības un veselības apdrošināšanas polisi, kas paredz arī personas repatriāciju slimības vai nāves gadījumā, kā arī aicina reģistrēties Konsulārajā reģistrā.
 

Lasi arī: Vai apdrošināšanas kompānijas sedz zaudējumus, ja atceļ ceļojumu koronvīrusa dēļ 
 

Detalizēta informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā.