Vai proti pagatavot īstu puzuru? Aicina uz meistardarbnīcām

13. decembrī plkst. 11.00 Kārsavas novada Malnavas ciema maiznīcā „Dzīles” tiek rīkotas suprātkys jeb puzurs, kas veltītas Ziemas saulgriežu tradīcijām. Kopā ar saimnieci Ainu ciemiņi meistaros puzurus un gatavos garšīgas piparkūkas svētku galdam.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

 

Kultūras zīmes „Latviskais mantojums” nesēja maiznīca „Dzīles” Ziemas saulgriežu gaidīšanas laikā saviem apmeklētājiem piedāvā izzināt mitoloģisko puzuru veidošanas noslēpumus, kā arī to spēka stāstu un nozīmi Latvijas kultūrvēsturiskajā mantojumā. 

Lai telpu piepildītu ne tikai ar latviskās dzīvesdziņas stāstījumu, bet arī ar Ziemassvētku aromātu un garšu, suprātku laikā kopīgi tiks ceptas un rotātas piparkūkas. 
 

Lauku tūrisma asociācija „Lauku ceļotājs” 27. novembrī maiznīcai „Dzīles” piešķīra kultūras zīmi „Latviskais mantojums”. Latviskā mantojuma zīme tiek pasniegta Latvijas tūrisma uzņēmējiem, kuri saglabā un daudzina latvisko kultūras mantojumu, rādot to apmeklētājiem. Pēc šīs zīmes var atpazīt vietas, kur saimnieki apmeklētājiem ir gatavi rādīt un stāstīt, cienāt ar latviskiem ēdieniem, mācīt amatus un prasmes, svinēt latviskos svētkus. 

Reklāma
Reklāma

Dalība pieaugušajiem ir 7 eiro un bērniem ir bez maksas. Vairāk informācijas un pieteikšanās pa tālr. 26538016 (Aina Barsukova).