Smaržu maisiņa veidošana. Ko tajā likt iekšā?

Smaržu maisiņi noderēs gan patīkamai smaržai mājās, gan atsvaidzinās arī smaržu kādā drēbju skapī. Tie pratīs atjaunot pat apavu aromātu! Maisiņu šūšanu un augu kaltēšanu var izvērst par interesantu un izzinošu procesu, tos veidojot kopā ar bērniem.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Šādam maisiņam ir daudz labu īpašību. Viena no tām - skaists dekors, piemēram, virtuves koka plauktiņā. Foto: Artūrs Ķipsts

Nepieciešamās lietas maisiņa izveidei:

  • kaltēti ziedi, ogas, augļu miziņas, krustnagliņas, muskatrieksts un citi smaržīgi augi, var pievienot arī kādu ēterisko eļļu, lai atjaunotu maisiņa smaržu pēc kāda laika
  • audums, no kura sašūt maisiņu - vislabāk kokvilnas vai citi viegli elpojoši audumi
  • adata, diegs šķēres un lentīte, ar kuru sasiet maisiņu

 

Kā to izveidot:

  1. Pēc našķošanās ar mandarīniem un citiem (vislabāk) citrusaugļiem, miziņas nemet atkritumos, bet gan izkārto uz kādas virsmas (cepampannas, dēlīša u.c.), lai tās izkaltējas. Kaltēt var arī citronu, sagriežot glītās, ne pārāk biezās ripiņās, arī izkārtojot uz virsmas, lai izkaltējas.
  2. Audumu sagriež divās vienādās dāļās, cik liels ir plānots smaržu maisiņš un sašuj kopā sāniņus un maisiņa apakšu.
  3. Izveido maisiņa pildījumu: sajauc kopā dažādus izkaltētus augus un augļus, piemēram, citronu un mandarīna miziņas, pievieno kanēļa standziņas un krustnagliņas, un visu saber maisiņā. Vēlāk tam pēc izvēles var pievienot izvēlēto ēterisko eļļu, lai atsvaidzinātu smaržu.

 

 

Reklāma
Reklāma