Nolietotās svētku eglītes nedrīkst stūķēt konteineros. Kā pareizi no tām atbrīvoties?

Nekustamo īpašumu apsaimniekošanas un pārvaldīšanas uzņēmumu grupa CIVINITY aicina iedzīvotājus pārdomāti un pareizi atbrīvoties no skaistās svētku rotas – eglītēm –, proti, lai tas netraucētu pārējiem iedzīvotājiem un neradītu haosu pie atkritumu konteineriem.

 

Svētki galā. Eglīte vairs nav vajadzīga.

FOTO: Shutterstock.com

Svētki galā. Eglīte vairs nav vajadzīga.

Apsaimniekotājs norāda, ka liela daļa atkritumu izvešanas pakalpojumu sniedzēju piedāvā eglīšu izvešanu. Lai neradītu nekārtības un apgrūtinājumu gan citiem iedzīvotājiem, gan atkritumu izvedējiem, lūdzam nolietotās svētku eglītes novietot blakus atkritumu konteineriem. Nekādā gadījumā nevajadzētu mēģināt tās iestumt atkritumu konteinerā. Blakus atkritumu konteineriem novietotās eglītes tiks izvestas atsevišķās dienās.

Ieteikumi iedzīvotājiem:
* pirms eglītes iznešanas no dzīvokļa tās kārtīgi nopurināt vai ietīt kādā materiālā, lai jūsu dzīvoklis un kāpņu telpa netiktu piebirdināta ar skujām;
* eglīti novietot pie atkritumu konteinera. Nekādā gadījumā nemest iekšā konteinerā, tādā veidā aizpildot konteineru ar saturu, kam tas nav paredzēts, un radot apstākļus, kad pilno konteineru dēļ iedzīvotājiem nav kur izmest parastos atkritumus. Tādās situācijās parastos atkritumu konteinerus vajadzēs tukšot biežāk, un tas radīs papildu izmaksas visai mājai;
* eglītes vēlams iznest dienu pirms sadzīves atkritumu izvešanas dienas, piemēram, ja atkritumus izved trešdienās, eglīti iznest otrdienas vakarā;
* ja eglīte iegādāta podiņā, tad tā jānoliek uz balkona, lodžijas, terases vai ārā, podiņu ieliekot ar kūdru vai pērnajām lapām piepildītā maisā, un jāgaida pavasara stādīšanas laiks.

Tāpat iedzīvotājiem īpaša uzmanība jāpievērš dažāda veida izlietotai pirotehnikai un to izmešanai sadzīves atkritumu konteineros.  Pirms izmešanas ir noteikti jāpārliecinās, vai svētku salūtam iegādātā pirotehnika tiešām ir izlietota un nav vairs sprādzienbīstama.  Ņemot vērā to, ka neizlietota pirotehnika ir ugunsnedroša, tā var aizdedzināt atkritumu konteineru jebkurā brīdī, arī tā pārvadāšanas laikā. Neizlietotu pirotehniku ieteicams vai nu izlietot, vai arī nodot atpakaļ pirotehnikas pārdevējam.

Arī attiecībā uz svētku dāvanu iepakojumu – dāvanu papīru, kastēm, dāvanu maisiņiem – aicinām šos atkritumus šķirot un ievietot speciālajos atkritumu šķirošanas konteineros, ja tādi ir pie jūsu mājas. Tādā veidā tiks samazināts parasto sadzīves atkritumu apjoms un līdz ar to arī atkritumu izvešanas izmaksas mājai.

Reklāma
Reklāma

 

Avots: