Kā pēc iespējas ilgāk saglabāt svaigu eglīti

Pasargā eglīti no krasas gaisa temperatūras maiņas! Eglīte pēc atnešanas mājās ir pamazām jāpieradina pie istabas siltuma, tāpēc sākumā ieteicams to nolikt pagrabā vai mēreni vēsā garāžā, pēc tam kāpņu telpā un tikai tad - istabā.

FOTO: Shutterstock.com
Gādā, lai eglītei nepietrūktu ūdens! Pirms ienešanas istabā vēlams eglīti kādu laiku - vislabāk diennakti - paturēt spainī ar ūdeni. Pirms tam stumbru nozāģē  vai nocērt par 2-3 cm īsāku, tai kociņš var labāk uzsūkt ūdeni.

Pareizi izsaiņo nopirkto eglīti! Ja eglīte pirkšanas brīdī vai transportēšanas laikā bijusi iesaiņota tīklā, tad to vai citu iesaiņojamo materiālu noņem vismaz diennaktī pirms kociņa nešanas istabā.

Lai nesabojātu zarus un nenotrauktu skujas, tīklu pārgriež virzienā no apakšas uz augšu. Pirms ielikšanas statīvā (kājā) eglītei stumbru saīsina par pāris centimetriem.

Neļauj skujām sakalst! Lai skujas nesāktu birt jau pirmajās dienās, eglīti novieto telpas vēsākajā stūrī, bet nekādā ziņā ne pie krāsns vai radiatoriem. Arī caurvējš eglītei nepatīk. Lai eglīte pie tiktu mitruma, statīvu kāju ievieto traukā ar ūdeni. Ieteicams ūdenim pievienot nedaudz cukura un reizi dienā eglīti aprasināt.

Pērkot eglīti, pārliecinies, vai tā ir svaiga! Svaigumu var pārbaudīt, ja eglīti satver aiz stumbra un pāris reižu stingri uzsit pa grīdu vai zemi. Ja uzreiz sāk birt skujas, tas nozīmē, ka kociņš nocirsts jau pirms laba laika. Turklāt svaiga eglīte; cirtuma vieta ir gaiša, nevis apbrūnējusi un tumša.

Pasargā eglīti no transportēšanas traumām! Ja egli ved mājās uz automašīnas jumta un ja ceļš ir garš, tad ieteicams, tad ieteicams kociņu ievīstīt audeklā vai citā piemērotā iesaiņojumā. Var ticēt vai neticēt, taču šādi transportējot, vējš pamazām izsusina gan skujas, gan stumbru.

Dabīgās svecītes saīsina eglītes mūžu! Ja dod priekšroku dabīgajām svecītēm, tad jāņem vērā, ka siltums, kas plūst no tām, ārkārtīgi sausina skujas. Jo vairāk svecīšu un biežāk tās dedzina, jo īsāks eglītes mūžs. Un vel - drošības nolūkā vienmēr pa rokai jātur trauks ar ūdeni.

 

No žurnāla "100 labi padomi"

Reklāma
Reklāma