Kā izvēlēties piemērotāko sniega lāpstu mājsaimniecībai

Kvalitatīva sniega lāpsta kalpos līdz pat 10 gadiem un noteikti raisīs arī darba  prieku, jo būs gan vieglāk cilājama, gan izpaliks darba tulznas. Lai sniega lāpsta  kalpotu pēc iespējas ilgāk, ir svarīgi izvēlēties savām vajadzībām atbilstoša lieluma un formas lāpstu, kā arī pārliecināties, ka tā izgatavota no kvalitatīva materiāla, iesaka veikalu tīkla K-rauta dārza kategorijas vadītājs Ingus Laumanis.

Publicitātes foto

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Publicitātes foto

 

Svarīgi aplūkot lāpstas formu. Piemēram, lāpstas liekšķere ar kantainu ieliekumu un īsāku kātu būs paredzētas sniega celšanai, bet ovālas formas, sniega stumšanai.

 

Nozīme ir ne vien liekšķeres, bet arī lāpstas kāta formai. Tiem ir dažādi ergonomiski izliekumi, lai atvieglotu lāpstas saimnieka darbu un pasargātu muguru no pārslodzes. Tikpat svarīgi ir izvēlēties lāpstu vajadzībām atbilstoši savam augumam. Ar platu lāpstu plašs pagalms, gājēju ceļiņš vai iebraucamais ceļš būs tīrs ātrā laikā un bez piepūles. Tomēr platā lāpsta var izrādīties neparocīga, tīrot kāpnes, durvju priekšu un nelielas taciņas, tādēļ  arī lāpstu klāsts ir tik plašs - sākot no bērnu lāpstām mazajiem palīgiem, līdz šķūrēm, kuras stumt var divatā.

 

Īpaša interese ir arī par lāpstām ar  teleskopisko kātu, kuras garumā var izstiept līdz pat 6,4 metriem. Tā var ērti notīrīt jumtu, kas īpaši svarīgi, lai sniegs to nebojātu, kā arī neuzkristu mājas iemītniekiem vai garāmgājējiem.

 

Reklāma
Reklāma

No sniega lāpstas materiāla ir atkarīgs tās kalpošanas ilgums. Svarīgi, lai lāpstas liekšķere ir izgatavota no kvalitatīvas plastmasas, kas spēs izturēt arī slapju un līdz ar to smagāku sniegu.  Daudzas lāpstas ir apstrādātas ar speciālu materiālu, lai pie tās neliptu sniegs. Svarīgs ir arī lāpstas kāta materiāls. Ja šķiet, ka koks ir nepārspējams izturības ziņā, tad jāpatur prātā, ka tas ir daudz smagāks. Turklāt daudzas lāpstas alumīnija kātos ir  ne tikai vieglākas, bet arī izcili izturīgas.

 

Tīrot sniegu, noderēs arī dažādi palīginstrumenti, piemēram, ledus cirtņi, kā arī kaisāmais materiāls. Īpaši ērti atbrīvoties no ledus kārtas, kas izveidojusies uz bruģakmens, var ar cirtņiem. Ledus cirtņus var lietot arī biezas ledus kārtas skaldīšanai. Atbrīvoties no nelielas sniega kārtas var arī lietojot īpaši ziemai piemērotas slotas, kas veidotas no izturīgiem metāla sariem.

 

Noderīga lieta ir arī kaisāmais materiāls - tehniskā sāls vai sāls un smilšu maisījums. Lai atbrīvotos no ledus, biežāk tiek izmantota tieši tehniskā sāls. Tās iedarbība ir visefektīvākā, temperatūrai noslīdot zem nulles. To lieto ietves kaisīšanai, kad ledus izkusis, ietvi notīra ar slotu.