Praktiski: mēbeļu restaurēšana pa soļiem

Jūti sevī radošu garu un labprāt atjaunotu vecās mēbeles pati? Ja nepretendē uz restaurāciju – cik sarežģīti tas ir?

FOTO: Shutterstock.com

Nokrāso virsmu ar tonī tumšāko akrila krāsu. Pirms krāso, pārliecinies, ka virsma ir gluda un sausa, citādi krāsa drīz sāks lobīties.

Ja ir vēlēšanās un uzņēmība, - process nav tik sarežģīts, kā sākumā šķiet. Pirmajam kucēnam vislabāk der nepretenciozs ķeblītis, galds, virtuves plaukts vai pat istabas durvis bez sarežģītiem dekoratīvajiem elementiem, taču ķirmju un mitruma pārāk nesamaitāts. Labs risinājuums ir atjaunošana ar vecinājuma efektu.

 

Darbam nepieciešams: akrila krāsa uz ūdens bāzes (divu toņu, piemēram, balta un zila), ūdenī šķīdināma laka (daļēji matēta), smilšpapīrs (vidēja raupjuma), porolona rullis ar rokturi un dažādi porolona gabaliņi, dažādas otas, ornamenta šablons.

 

Ar smilšpapīru no mēbeles virsmas noberz veco krāsas slāņus. Jo vairāk tādu ir, jo ilgāks un grūtāks ir šis process. Virsmai jābūt gludai, taču vecinātai mēbelei piedienas arī kāda dziļāka skramba vai robiņš. Būs ērtāk, ja smilšpapīru aptīsi ap savai plaukstai parocīgu koka klucīti. Rūpīgi noslauki putekļus.

 

Nokrāso virsmu ar tonī tumšāko akrila krāsu. Pirms krāso, pārliecinies, ka virsma ir gluda un sausa, citādi krāsa drīz sāks lobīties. 

 

Ja vēlies, lai tava pārdzimstošā mēbele iemantotu dabiski nodeldētu efektu, pavirši vietvietām pārklāj to ar vasku (der parasta svece). Ar porolona rullīti noklāj virsmu ar tonī gaišāko akrila krāsu (porolona rullītis krāsu klāj vienmērīgāk). 

 

Ļauj virsmai žūt – vismaz četras, piecas stundas. Vietās, kur apakšā ir vasks, noslīpē to ar smilšpapīru. Izskatīsies, ka padilums iemantots laika gaitā, aktīvi šo mēbeli lietojot. Vari pārklāt virsmu ar laku, ļaut tai nožūt un sākt mēbeli lietot. 

 

Reklāma
Reklāma

Taču vari spert nākamo soli – rotāt mēbeli ar šablona rakstiem, pašas mākslu vai pat dekupāžu. Sāc ar rotājumu, kuru veido pēc šablona – šablonus var izgatavot pati vai iegādāties veikalā (gan būvniecības, gan hobiju). Liec virsū šablonu un, nedaudz piespiežot, ar porolona gabaliņu aizkrāso to ar tumšākā toņa akrila krāsu (vai arī citu, ja vēlies mēbeli krāsaināku). Lai ornaments izskatītos perfekti, ar mazo otiņu vari iezīmēt tam tumšākas ēnas. Atstāj, lai krāsotā virsma kārtīgi nožūst.

 

Kad krāsa nožuvusi, virsmu nolako un atstāj, lai laka sacietē.

 

Apsveicam, tev ir jauna mēbele!

 

 

Avots: žurnāls "100 labi padomi", 2011/7